close menu

instagram.com/teslamotors

Унікальна вантажівка Tesla Semi – повністю електрична вантажівка, яку компанія представила ще в кінці 2017 року. В 2019 вона нарешті запущена у виробництво.

Перші чутки про те, що компанія Ілона Маска працює над вантажними автомобілями, з’явилися ще в 2016 році. Тоді вони залишалися на рівні чуток та туманного анонса. Але вже в березні 2017 року Маск заявив, що незабаром офіційно презентує новенький Tesla Semi Truck.

Поява електричної вантажівки має стати новим кроком до звільнення економіки від використання звичайного палива.

Технічні характеристики

Технічні характеристики Tesla Semi унікальні. Довгий час критики сумнівалися в життєздатності ідеї. Вони стверджували, що вантажівка буде надто важкою, з малим запасом ходу і довгою підзарядкою. Але прогадали.

Дальність пересування Tesla Semi – 806 км на одному заряді при повному навантаженні, яке складає понад 36,2 тисяч кг. Це вдвічі перевершує можливості схожих електрофур Cummins та Daimler.

Такі показники оптимальні саме для вантажних автомобілів. Це та відстань, яку водій проходить за одну робочу добу, після чого йому обов’язково потрібна мінімум 10-годинна перерва. Тому можливостей Tesla Semi цілком достатньо, щоб позмагатися з фурами на дизельному паливі. А на повну зарядку знадобиться не більше години.

Швидкість розгону – 1,9 секунд до 100 км. Це найвищий показник серед існуючих аналогів. Максимальна швидкість, яку розвиває Tesla Semi – 400 км/год. Це теж недосяжний показник для звичайної вантажівки.

Фактично, вантажівка обладнана чотирма електричними моторами легкових Tesla. Причому в сукупності вони легші за один дизельний. Це дозволило полегшити трансмісію. Маса батарей якраз компенсує високий обертальний момент. А запатентоване рідинне охолодження запобігає перегріванню акумулятора під час використання або підзарядки.

Екстер’єр та інтер’єр

Вантажівку Tesla Semi представили відразу в двох виконаннях: штатному і з пневматичною підвіскою. Насамперед в очі впадає нетипова обтічна форма кабіни. Попереду знаходиться багажне відділення, через яке легко дістатися до всіх комплектуючих.

Такої форми вдалося досягти завдяки зміщенню акумуляторної батареї під кабіну. На думку експертів аеродинаміка Tesla Semi перевершила навіть загальноприйнятого лідера Bugatti Chiron. А це означає, що вантажівка витрачає менше енергії.

Серед інших переваг – посилене скло, безстрокова гарантія на лобове скло, зручні сходи для підйому в кабіну. Кабіна розрахована на одну людину. А виготовлена ​​вона з високоміцного вуглепластика.

Сидіння водія знаходиться прямо по центру. З двох сторін розташовані сенсорні дисплеї. На одному з них – основні показники і додаткові функції. На іншому – навігаційна та мультимедійна системи. Об’ємні камери мінімізують сліпі плями. А безліч датчиків забезпечують безпеку в дорозі. У систему навіть вбудований автопілот, який зможе утримати машину в смузі або екстрено зупинити рух.

А якщо вам поки рано замислюватися про електричну вантажівку, але вже зараз потрібна машина – звертайтеся до нас! Компанія «Укр-Прокат» пропонує великий автопарк в Києві під будь-які потреби!


5 людей
переглядають цей автомобіль