close menu

Технології не стоять на місці, і вже зараз ми користуємося багатьма рішеннями, які не так давно здавалися фантастичними. Постійно ведуться нові розробки, і можна сміливо припускати, які технології автомобілів майбутнього ми незабаром побачимо. І ми в «Укр-Прокат» у Львові хочемо розповісти про найцікавіші з них.

1. Комунікація між автомобілями

З розвитком інтернет-технологій і різноманітних форм зв’язку незабаром автомобілі зможуть комунікувати безпосередньо один з одним. Наприклад, щоб дізнатися інформацію про стан дороги і подібні важливі нюанси. Бортовий комп’ютер буде збирати і аналізувати всі дані, і видавати водієві необхідні сигнали і попередження. Це повинно скоротити частоту дорожньо-транспортних пригод та зменшити пробки.

2. Управління жестами

Функцію управління за допомогою 3D-жестів розвивають не тільки автомобільні виробники, але і багато інших розробників електроніки. Суть в тому, що звичайні рухи рук зможуть замінити кнопки і тачскрін. Це особливо зручно для дрібних побутових дій, на зразок відповіді на дзвінок або відкриття вікон.

3. Інтеграція з «розумними» годинниками

Інтеграція автомобілів зі смартфонами давно і благополучно розвивається у всьому світі. І тепер розробники на шляху до наступного етапу – інтеграції з «розумними» годинниками. Завдяки найпростішим голосовим командам можна буде розблокувати двері, включити фари або звуковий сигнал, зв’язатися з персональним асистентом.

4. Інтеграція з паркінгом

Якщо оснастити паркінги і стоянки спеціальним програмним забезпеченням, автомобіль зможе відразу подати сигнал і отримати інформацію, де є вільні місця. Це особливо зручно для великих багатоповерхових парковок, щоб більше не потрібно було кататися туди-назад в пошуках місця.

5. Самостійне паркування

У ще більш віддаленому майбутньому машини імовірно зможуть паркуватися повністю самостійно. Серйозні кроки в цьому напрямку вже давно зроблені: це різноманітні сенсори і датчики, які визначають наявність і близькість перешкод. Можливо, колись водій зможе припаркувати і викликати машину з парковки тільки за допомогою смартфона. Для цього навіть не потрібно буде знаходитися в салоні.

6. Полегшений корпус

З’являється все більше і більше високоміцних полегшених матеріалів, і саме за ними майбутнє автомобільної промисловості. Чим менша вага машини без шкоди для безпеки і міцності – тим простіше нею управляти і тим дешевше вона в змісті. Алюміній, пізніше – вуглецеве волокно, і все це поки тільки початок. Поступово технологій стане більше, і вони будуть доступнішими.

7. Повна інтеграція зі смартфоном

Вже зараз за допомогою смартфона можна зробити багато чого. Але очікується повна інтеграція з пристроєм. Завдяки використанню NFC можна буде відмовитися від ключів запалювання або брелка сигналізації – досить прикласти телефон.

8. Біометричні сканери

Ця технологія вже благополучно реалізована в смартфонах, які можна розблокувати відбитком пальця або скануванням обличчя. Очікувано, що рано чи пізно автовиробники теж доберуться до такого рішення. Біометричне управління не тільки підвищить безпеку, а й допоможе зручно встановлювати настройки і регулювання в салоні, наприклад, під кожного члена сім’ї.

9. Нові дисплеї

Дисплеї бортового комп’ютера стають все більш схожими на звичні смартфони і планшети. Це питання не тільки естетики, але в першу чергу зручності пошуку і сприйняття інформації. А що якщо вже незабаром інформацію можна буде проектувати на лобове скло, і при цьому вона не буде заважати огляду? Технологія OLED робить це можливим.

10. Захист від бокових зіткнень

Незначна, але дуже корисна дрібниця, яку ми напевно побачимо вже незабаром. Адже різноманітні датчики і системи захисту від фронтальних ударів давно успішно використовуються. Захист від бокових зіткнень – очевидний наступний крок.


6 людей
переглядають цей автомобіль