close menu

Харків – дивовижне місто контрастів, скарбниця чарівних зелених парків та скверів, мала батьківщина десятків скульптур і фонтанів і за сумісництвом – колишня столиця. Століттями міська влада Харкова прагнули зробити його особливим. Найкращі університети межують з дивовижними старовинними церквами, а зелені алеї – з монументальними бетонними будівлями. Харків дійсно варто побачити! І ми вже підібрали 5 локацій, з яких рекомендуємо почати!

1. Площа Свободи і Держпром

Почати варто з головної площі Харкова та за сумісництвом шостої за розміром площі Європи. Тут без зусиль поміститься населення невеликого міста, і тільки на концерти збирається від 100 до 350 тисяч чоловік. Будівництво монументальної площі почали після оголошення Харкова столицею України. Планування міста будується саме від неї – по радіусах і концентрованих кільцях.

Тут же, на площі Свободи знаходиться Держпром – найвища будівля в місті. Разом з вишкою вона тягнеться до неба на цілих 180 м. Одних тільки вікон налічується понад 4,5 тисячі. Будівництво почалося в далекому 1925 році, і тоді це було справжнє диво індустріалізації.

2. Парк Горького і канатна дорога

Сімейний розважальний парк Горького став справжнім місцевим Діснейлендом. Тут повно атракціонів та інших розваг, місця для катання на роликах і скейтбордах, озера та просто затишні алеї. Зовсім недавно це був нічим не примітний типовий парк, але після масштабної реконструкції в 2014 році він став улюбленцем городян і туристів. У дальньому кінці ви знайдете канатну дорогу, по якій можна відправитися в ще один дуже цікавий парк – до балки Саржин яр з бюветом мінеральної води і купальнею.

3. Дзеркальний струмінь

Саме так прозвали пам’ятник Перемоги, який зараз красується на всіх листівках і магнітах. Від чарівною ажурною альтанки тягнеться фонтан. Завдяки дзеркальній поверхні води в його басейні він і отримав свою народну назву. До речі, порівняно недавно Дзеркальний струмінь відреставрували на честь його шістдесятиріччя. Знаходиться фонтан в однойменному сквері – сквері Перемоги.

4. Сад ім. Тараса Шевченка

Або просто Горсад – починається практично від площі Свободи. Це найстаріший парк міста, який заклали ще в 1804 році. І зробив це ніхто інший, як Василь Каразін, засновник найвідомішого Харківського університету. Пізніше тут побудували астрономічну обсерваторію, а в 1896 році – найстаріший в Україні зоопарк. У 1935 році встановлено величезний монументальний пам’ятник Тарасу Шевченку, і сад отримав свою сучасну назву. Зараз його прикрашає центральний фонтан, фонтан Каскад, маса скульптур, пам’ятників і пам’ятних знаків.

5. Фельдман екопарк

Фельдман екопарк – величезний благодійний проект для допомоги тваринам. По суті, це великий зоопарк з масою волонтерських організацій, науково-дослідною базою, освітніми центрами та центрами терапії для дітей з особливими потребами. Тут же знаходиться унікальний реабілітаційний центр для кажанів. Дивно, але вхід в екопарк абсолютно безкоштовний. Дістатися туди можна на фірмовій розвозці відразу від декількох станцій метро. Але ще зручніше – на орендованому автомобілі. Ви не будете прив’язані до часу і незручних маршрутів. А в автопарку «Укр-Прокат» ми точно підберемо машину, яка потрібна саме вам!


3 людей
переглядають цей автомобіль