close menu

Мільйони уболівальників зі завмиранням серця стежать за футбольними матчами. Україна – не виняток, і Українська Прем’єр-ліга постійно розвивається разом з усією інфраструктурою. За останні десять років з’явилися відмінні стадіони. Частина з них була побудована до Євро-2012, а інша – оновлена радянська спадщина. На тих же стадіонах проводяться великі концерти та інші масштабні заходи. Розповідаємо про кращі стадіони України!

1. Національний спортивний комплекс «Олімпійський»

Під час Євро-2012 київський стадіон був головною і найбільшою ареною. Його місткість – понад 70 тисяч чоловік. Колись на цьому місці знаходився старий Червоний стадіон, побудований в 1923 і радикально перероблений в 1936 році. В ті часи відкриття майданчика так і не відбулося, тому що почалася Велика Вітчизняна війна. Місткість стадіону, який носив ім’я Хрущова, становила 50 тисяч осіб.

З тих пір стадіон кілька разів реконструювали, а в 1996 році перейменували з «Республіканського» в «Олімпійський». Перед Євро-2012 його повністю оновили під стандарти УЄФА. Зараз тут проходять домашні матчі збірної України, ігри київського «Динамо», великі концерти та фестивалі.

2. Обласний спортивний комплекс «Металіст»

Харківський «Металіст» місткістю трохи більше 40 тисяч чоловік теж модернізували до Євро-2012. Хоча насправді він набагато старший, і вважається одним з найстаріших в Україні. Будівництво розпочалося в 1925 році, в ті часи, коли Харків був столицею. Раніше на цьому місці знаходилося Свято-Духове кладовище. Спочатку була всього одна трибуна на 5 тисяч осіб, але багаторазові реконструкції дали своє. Нинішню назву арена отримала в 1966 році, і до сих пір її зберегла.

3. Стадіон «Арена Львів»

Львівський стадіон вміщує майже 35 тисяч осіб – і це рекорд для Західної України. Він знаходиться в самому центрі міста, а офіційне відкриття відбулося в жовтні 2011 року. Спочатку планувалося назвати арену «Лемберг», але назва не прижилася у містян. Територія повністю обладнана за сучасними стандартами – з паркуванням, фудкортом та іншими зручностями. «Арена Львів» – домашній стадіон команди «Рух».

4. Стадіон «Чорноморець»

Одеська арена вміщає понад 34 тисячі осіб, і це найбільший стадіон на Півдні України. Його будівництво теж почалося в 1925 році, але відкриття відбулося лише через 11 років. За всі роки «Чорноморець» 7 разів міняв назву. Зараз тут знаходиться музей історії однойменної команди. Хоча Одеса теж готувалася до Євро-2012, в останній момент її виключили зі списку УЄФА.

5. Стадіон «Дніпро-Арена»

Дніпровський стадіон вміщує понад 31 тисячу глядачів і відкритий в 2008 рік. Це домашня арена футбольного клубу «Дніпро-1», і до 2019 року – футбольного клубу «Дніпро». Як і в Харкові, колись на місці майбутнього стадіону знаходився цвинтар, де ховали знать тодішнього Катеринослава. Але в 1939 році відбулося офіційне відкриття арени «Сталь». Через затяжні проблеми з керівництвом і правом власності, у 80-х його територія перетворилася в речовий ринок. Але на початку 2000-х керівництво ФК «Дніпро» заявило про плани побудувати новий сучасний стадіон на місці старого. Старий, тоді вже «Металург», демонтували в 2005.


5 людей
переглядають цей автомобіль