close menu

Всі знають Умань через Софіївський парк – одну з головних визначних пам’яток України. Але це далеко не все, чим примітне і цікаве невелике містечко. Сьогодні хочемо розповісти вам ще кілька цікавих фактів про Умань, а якщо вам треба авто на прокат в Одесі то пронуйте тут.

  1. В Умані є катакомби. Більш того, ними вкрита майже вся центральна частина міста. Тунелі датуються приблизно 17-18 століттям, тому що їх стіни вже укріплені цеглою. Ширина катакомб місцями настільки значна, що там могла б спокійно проїхати упряжка з каретою. Історики продовжують досліджувати підземні ходи, бо вони досі не повністю відомі. Іноді черговий вихід знаходиться, коли частина вулиці просто провалюється під землю.
  2. На честь дендропарку «Софіївка» названа ціла планета. У 1984 році так охрестили малу планету №2259.
  3. Колись на місці Умані був пустир, який належав Речі Посполитої. Тільки в 1616 році почали будувати перші укріплення на кордоні з Диким полем. Поселення, яке тут утворилося, роками було причиною конфліктів польської шляхти і гайдамаків.
  4. Місто привів до процвітання Франциск Потоцький, який запросив сюди ремісників, робітників і торговців. А знову відроджував після занепаду вже Станіслав Потоцький, який приїхав сюди в 1785 році. Він же побудував «Софіївку» в подарунок дружині.
  5. У 19 столітті в Умань почали приїжджати натовпи хасидів зі щорічним паломництвом. А все тому, що на місцевому кладовищі, відповідно до його ж заповіту, похований цадик рабі Нахман – правнук засновника цієї течії. На Рош-ха-Шана, єврейський Новий рік, сюди з’їжджаються близько 30 тисяч хасидів з різних куточків світу.
  6. Умань – великий освітній центр. У місті так багато університетів та інших навчальних закладів, що близько 15% населення – це студенти. Як мінімум, тут знаходиться педагогічний університет ім. Павла Тичини, університет садівництва, Європейський університет, філія Київського інституту бізнесу і технологій, педагогічний коледж ім. Т. Шевченка, філія Черкаського кооперативного економіко-правового коледжу, медичний і агротехнічний коледж. А також – музичне училище ім. П.Д Демуцького та медичне училище.
  7. В Умані рідко бувають дощі. А все тому, що через специфіку ландшафту грозові хмари найчастіше обходять місто стороною.
  8. Осташівський став – це штучна водойма, незважаючи на його значні розміри. Максимальна ширина – 410 м, довжина – 2,15 км, а глибина – 3-3,5 м. Площа водного плеса – 84,9 гектарів. Зараз невідомо, коли саме створили став, але вже в 1788 році на ньому діяло цілих чотири водяні млини. Один знаходився на Осташевській греблі, другий – на Зарембовій, третіє – близько нинішнього підприємства «Іскра» і четвертий – поблизу нинішнього заводу «Мегомметр». Збереглися тільки дві перші. Зараз ставок використовують для промислового водопостачання. А його утриманням займається товариство мисливців і рибалок. Щодня біля ставка рибалить кілька сотень людей.
  9. У 2017 році в Умані відкрили красивий світломузичний комплекс фонтанів під назвою «Перлина кохання». Знаходиться він на тому самому Осташівському ставі.
  10. В Умані не люблять число 13. Тут немає 13 маршруту і школи №13. Хоча школа існувала в довоєнні часи і перебувала за Осташевським мостом. Її повністю зруйнували під час війни, потім – заново відкрили за іншою адресою, а незабаром розформували.

6 людей
переглядають цей автомобіль