close menu

У Полтаву їдуть, щоб зарядитися позитивними емоціями, відпочити душею, послухати місцеві байки і спробувати коронні галушки. Насправді в місті дуже багато пам’яток, яким теж варто приділити увагу. А вже якщо проїхатися околицями, знайдеться дозвілля на цілу відпустку! Ми хочемо, щоб ви отримали максимум всього від подорожі в Полтаву. Тому з радістю допоможемо підібрати підходящий автомобіль для поїздки в автопарку Укр-Прокат в Полтаві і розповімо, куди на ньому можна відправитися!

Кругла площа і Корпусний сад

Головна центральна та історична площа Полтави – це кругла площа. Незвичайний архітектурний ансамбль спроектували ще на початку 19 століття. У 1840-х роках площу перетворили на парк з радіальними алеями, а навколо пустили кільцеву дорогу. Від кільця розходяться вісім вулиць, і зверху планування нагадує сонце. Зараз комплекс Круглої площі – пам’ятник класицизму.

Посеред кола знаходиться монумент Слави, який символізує перемогу в Полтавській битві. Його будівництво почалося в 1805 році. Алеї густо засаджені десятками видів дерев і квітів, включаючи рідкісні. Весь цей парк отримав назву Корпусний сад. Офіційно його відкрили до 200-річчя Полтавської битви в 1909 році. Незвичайною назвою він зобов’язаний Полтавському кадетському корпусу.

Художній музей

Художній музей Полтави вважається одним з кращих в Україні. Він починався з колекції Миколи Ярошенка – художника-передвижника, який передав місту сотню експонатів і 23 власних робочих альбоми. Його колекція була настільки багата, що її частини до сих пір зберігаються в багатьох містах Росії. До речі, в Полтаві у нього навіть був свій учитель живопису – Іван Зайцев.

Полтавський художній музей відкрився в 1919 році, і в ньому представлені роботи Шишкіна, Полєнова, Маковського, Рєпіна та багатьох інших.

Поле Полтавської битви

На тому місці, де колись проходила жахлива Полтавська битва, зараз знаходиться історико-культурний заповідник з величезним науковим центром. Він присвячений не тільки українській історії, а й усім країнам, які брали участь у Великій Північній війні.

Тут є пам’ятники і могили шведів, братська могила російської армії, пам’ятні обеліски. Вдалося зберегти стародавні кургани, що залишилися ще від старих поселень. Музей налічує цілих дев’ять тематичних залів, де можна знайти все: від книг і живопису до зброї і медалей.

Семиголовий Хрестовоздвиженський монастир

Хрестовоздвиженський монастир – це жіночий монастир, повністю побудований в стилі українського бароко. Насправді у нас не так багато таких архітектурних пам’яток. У Києві є Михайлівський золотоверхий монастир, але інші можна перерахувати по пальцях.

Цікаво, що спочатку монастир був чоловічим. У радянські часи його закрили і нещадно розграбували, а пізніше облаштували на території колонію для неповнолітніх. Потім в будівлі був інтернат, і тільки в 1991 році монастирю повернули статус релігійного об’єкта.

Полтавські музеї

Художній музей – далеко не єдиний в Полтаві. Навпаки, тут дуже багато цікавих галерей та експозицій, які обов’язково варто відвідати. Хороший місцевий краєзнавчий музей, дуже цікаві меморіальні комплекси Івана Котляревського і Панаса Мирного. Є навіть Музей дальньої стратегічної авіації, адже за радянських часів в Полтаві був потужний військовий аеродром.


5 людей
переглядають цей автомобіль