close menu

Подорож по святинях – одна з найважливіших складових будь-екскурсійної програми. Навіть для тих, хто не пов’язує своє життя з релігією, це відмінний спосіб познайомитися з колосальним культурним пластом і живописною архітектурою.

Тур по храмах Харкова буде максимально насиченим і різноманітним.

  • Покровський собор. Найдавніша харківська церква, побудована в 1689-му році. Раніше на її місці стояла дерев’яна споруда. Хоча формально Успенський собор існує довше Покровського, на практиці ж його повністю відбудовували з нуля майже на сто років пізніше.
  • Успенський собор. Собор красується на Університетській гірці, завдяки чому його видно з будь-якої точки міста. Висота будівлі – 90 метрів, і аж до 21-го століття вона залишалася найвищою у місті. Зараз тут встановлено чехословацький орган і відкрито Будинок органної та камерної музики.
  • Храм Трьох Святителів. Храм отримав свою назву завдяки трьом канонізованим вчителям, яких тут здавна шанують. Це Григорій Богослов, Василь Великий та Іоанн Златоуст. Народна назва храму – Гольбергівський, за прізвищем одного із засновників, який також мав двох братів.
  • Благовіщенський кафедральний собор. Храм на Благовіщенській площі – яскравий представник неовізантійського архітектурного стилю. Його особливість – 80-метрова дзвіниця, а вміщує він близько 4 тисяч чоловік. Тут також поховані кілька святих єпископів і Константинопольський патріарх Афанасій III.
  • Казанська церква. П’ятиглава червона цегляна церква, присвячена Казанській іконі Божої Матері – одна з найяскравіших і найпримітніших будівель північно-західної частини Харкова. Будівництво почалося в 1894-му році на ділянці, яку виділив дворянин Уткін. Гроші на реалізацію проекту архітектора Немкіна збирали всім містом. Виконана церква в російсько-візантійському стилі. Вона – одна з небагатьох в регіоні, в якій не припинялися богослужіння навіть за радянських часів.
  • Храм Святих Жінок-Мироносиць. На відміну від Покровського собору, це наймолодший харківський храм. Розташований він на вулиці Чернишевські та виконаний у традиційній українській стилістиці. Зараз працює нижня церква. Для відвідувачів передбачені додаткові зручності, на кшталт ліфта.
  • Хоральна синагога. Єврейська громада в Харкові зародилася дуже давно. Вже до кінця 19-го століття вона налічувала понад 5 тисяч осіб. Тоді в місті діяло дві синагоги. За часів радянської влади вони були закриті, а на території розташовувався кінотеатр, робочий і спортивний клуб. Всі цінності вивезли ще раніше. Через це внутрішнє планування і оздоблення сильно постраждали. У 1990-му році будівлю повернули єврейській громаді, після чого більше десяти років пішло на її реставрацію. Зараз синагога на Пушкінській вулиці – одна з культурних пам’яток України.

І це аж ніяк не повний список харківських пам’яток, які заслуговують на увагу. При нагоді варто також відвідати Свято-Пантелеймонівську та Свято-Антоніївську церкви, церкву Костянтина і Олени, церкву Петра і Павла, церква Миколи Чудотворця, Костел Успіння Пресвятої Діви Марії та інші не менш захоплюючі храми з багатою історією.

А щоб насолоджуватися насиченою екскурсійною програмою і не переживати через планування чи транспорт, компанія «Укр-Прокат» пропонує різні моделі автомобілів в оренду у Харкові.


3 людей
переглядають цей автомобіль