close menu

При виборі сучасних автомобілів питання стоїть не тільки в хорошому двигуні та оптимальній жорсткості підвіски. Рівень комфорту в салоні не менш важливий. Це зручні крісла, продумана електроніка та, звичайно ж, приємний мікроклімат. Причому незалежно від того, яка погода чи пора року за вікном. І тут є два основні варіанти – кондиціонер чи клімат-контроль. Ми в «Укр-Прокат» вже розібралися, чим вони відрізняються, і готові розповісти вам.

Особливості та відмінності

Конструктивно і за принципом роботи автомобільний кондиціонер – це звичайний кондиціонер із простою панеллю управління та кількома регуляторами. Найпростіші моделі не надто функціональні, а ось нові дозволяють гнучко регулювати температуру повітря. Це дуже зручно, тому що водій змінює її за ситуацією буквально натисканням кнопки. Але є і мінус – різка зміна температури часто призводить до поганого самопочуття та застудних захворювань.

Клімат-контроль зовні зазвичай виглядає як сенсорний дисплей, де користувач вибирає оптимальний робочий режим. І вже далі система сама підтримує потрібні налаштування та стежить за їх зміною. Який варіант кращий і зручніший у цьому випадку – питання індивідуальних уподобань. А ось у чому клімат-контроль точно виграє – то це в зонуванні салону. Можна розділити його окремо на пасажирську та водійську зону і навіть трохи варіювати мікроклімат індивідуально.

Ще один плюс клімат-контролю, що випливає з тієї ж особливості – автоналаштування. Система сама пропонує оптимальний режим, орієнтуючись на показники датчиків у різних куточках салону. Це набагато ефективніше, ніж один стаціонарний кондиціонер, який просто дме в одному місці холодним повітрям. Водночас кондиціонер значно дешевший. А в тому, що він технічно простіше, теж є неочевидний плюс – він рідше виходить з ладу, його простіше відремонтувати і дешевше замінити.

Врахуйте і той факт, що кондиціонер витрачає електроенергію. Він створює значне навантаження на електросистему автомобіля та підвищує витрату палива. Також потрібно стежити за рівнем холодоагенту та технічним станом усіх комплектуючих – вентилятора, випарника, компресора та осушувача. З іншого боку, клімат-контроль теж не позбавлений цих недоліків, але у випадку з кондиціонером це технічно простіше.

Що ж вибрати?

Обидві системи мають свої переваги та особливості, тому єдиної універсальної рекомендації тут немає. Крім того, бюджетний клімат-контроль у результаті може програвати дорогому якісному кондиціонеру.

Кондиціонер – це швидко, просто та недорого. А ще – зручно та зрозуміло в управлінні. Клімат-контроль функціональніший, але дорожчий і складніший. Його не вдасться встановити так швидко. Зате він раціональніше використовує охолоджене повітря і в цілому ефективніший. Чи враховувати при виборі витрату палива – спірне питання, тому що загалом вона не надто відрізняється. Хоча виробники техніки іноді згадують цей критерій.

Рекомендуємо спробувати обидва варіанти, наприклад – в орендованому автомобілі, і вже потім орієнтуватися на власні враження та уявлення про комфорт у салоні.


6 людей
переглядають цей автомобіль