close menu

Чи пов’язаний колір автомобіля з його безпекою – непросте спірне питання. Періодично експерти виводять статистику і відстежують закономірності. Серед них є цілком зрозумілі критерії, на кшталт помітності машин різних відтінків на дорозі в різних умовах. Є і більш специфічні, на кшталт зв’язку кольору з характером власника, а відповідно і з його манерою водіння.

Розповідаємо про деякі результати:

  • Співробітники австралійського університету Monash University близько 20 років аналізували умови і наслідки різноманітних ДТП. На основі даних 850 тисяч випадків вони однозначно підтвердили, що найчастіше в аварії потрапляють чорні машини. Їх колір зливається з кольором дорожнього покриття, тому в темний час доби ДТП з ними відбуваються на 47% частіше, ніж з будь-якими іншими. Днем цей показник істотно падає – до 12%, але закономірність все одно зберігається.

На другому місці з тих же причин – сірі і сріблясті машини. А ось вже далі – сині та червоні. Найрідше в аварії потрапляли авто жовтих, оранжевих і коричневих відтінків, добре помітні навіть в туманний день або в сутінках. Несподівано досить безпечними виявилися і фіолетові машини.

  • Схоже дослідження провели в київському Центрі безпеки дорожнього руху. Але результати трохи відрізняються від австралійських колег. Найбільш «аварійними» виявилися білі, сірі та червоні машини. Проблема білого кольору в наших широтах, на відміну від австралійських, пояснюється тим, що взимку він зливається зі сніговими заметами.

У своїх спостереженнях київські дослідники встановили ще один цікавий зв’язок: між кольором машини і об’єктивністю оцінки її швидкості іншими учасниками дорожнього руху. Виявилося, з боку червоні машини здаються швидшими і ближчими, а зелені або сині – повільнішими та більш віддаленими. Темні автомобілі здаються візуально меншими, ніж світлі.

  • Час від часу такі дослідження проводять і страхові компанії. Далеко не всі вони оголошують свої результати. Але, наприклад, ще в 2013 році компанія Kompetenz з Казахстану опублікувала свій список «найбезпечніших кольорів». У нього увійшов білий, жовтий, помаранчевий і фіолетовий. Аналітики також повідомили, що кожна п’ята машина в Казахстані, яка потрапляє в ДТП – чорна або сіра.

Ще трохи статистики від виробників фарби

Незважаючи на те, що чорні і сірі машини лідирують по «аварійності» майже у всьому світі, а в середній смузі до них приєднуються ще й білі, це ніяк не впливає на продажі. Саме ці кольори – найбільш затребувані і в Європі, і на Сході, і в Америці. З невеликими нюансами: європейці полюбляють темну гаму, в Азії частіше віддають перевагу відтінкам білого і світло-срібного, в Південній Америці – яскравому сріблу, а в США і Канаді – контрастній чорно-білій гамі.

За даними 2011 року сірі машини були найбільш продаваними у світі – на них припадало близько 26%. Для порівняння, на червоні і сині – всього 6 і 5%, відповідно. Таку статистику періодично публікують виробники фарб. Наприклад, компанія Du Pont практикує подібні дослідження раз на декілька років.

У будь-якому випадку хочемо зазначити, що колір машини ніяк не можна вважати вирішальним фактором у ДТП. У кожній аварії потрібно враховувати всі особливості і деталі конкретної ситуації: специфіку місцевості, якість дорожнього покриття, вік автомобілістів, манеру водіння, час доби і безліч інших нюансів. Саме вони – першорядна причина будь-якої події, так що подібні статистики – не більше ніж цікаве спостереження. І звичайно ж, вони не повинні визначати ваш вибір і не є причиною терміново перефарбовувати улюблене авто.

До речі, в нашому автопарку в Києві ви знайдете машини різних кольорів на свій смак! Для цього звертайтеся до нас в «Укр-Прокат» і вибирайте, що вам потрібно!


3 людей
переглядають цей автомобіль