close menu

Восени цього року екіпажі патрульної поліції, які стежать за порядком на українських дорогах, забезпечили радарами TruCam. Очікувано, вони тут же обросли безліччю чуток. Але як же вони працюють насправді?

TruCam – це радар вимірювання швидкості, розроблений фахівцями американського аерокосмічного агентства NASA. Патрульні екіпажі ДАІ використовували його ще в 2010 році. Правда тоді – в тестовому режимі. А ось з 2011 року вони заробили повноцінно. Тоді використання радарів заборонили через відсутність необхідної дозвільної документації. Але зараз ця проблема вичерпана, і TruCam допущений до застосування в Україні.

Від своїх аналогів, включаючи популярний Візир, TruCam відрізняється принципом вимірювання. Лазерним замість радіолокаційного. Таким чином одночасно вдалося підвищити точність вимірювань і позбутися від похибки. Лазерний механізм точно фіксує автомобіль-порушник, а не сусідні машини.

Особливості використання

Лазерний радар TruCam фіксує об’єкти на відстані до 1,2 км при будь-якому напрямку руху. Зйомка чіткого і якісного фото або відео можлива при відстані в 70 м. При використанні машина-порушник відзначається в лазерному прицілі червоним хрестом.

Пристрій працює без підзарядки до 15 годин. За секунду він робить 3 фотокадри. Місткість карти пам’яті – 40 тисяч фото або 16 тисяч відеозаписів.

У приладу є два режими: день і ніч. Також можна відзначити дощ та деякі інші нюанси. Граничне значення швидкості задається вручну. Також потрібно встановити дистанцію до об’єктів, швидкість яких вимірюється. Далі прилад самостійно фіксує порушення.

GPS-прив’язка дозволяє зафіксувати не тільки швидкість, але і точне місце порушення. Це ще одна відмінність лазерного приладу від радіолокаційного.

Якщо раніше доводилося вносити зміни в налаштування поправочного коефіцієнту приладу, то нове програмне забезпечення робить це повністю автоматично. Патрульний не може змінювати значення поправочного коефіцієнта, а значить – впливати на показники.

Не спрацювати радар TruCam може тільки в тому випадку, якщо при вимірі швидкості конкретного автомобіля його перекриває інший.

Порушення і штрафи

Камери для фіксації перевищення швидкості на українських дорогах почали встановлювати 8 жовтня 2018 року. Патрульні з лазерними радарами TruCam стежать за дорогами на складних ділянках та в місцях підвищеного ризику виникнення ДТП. Про фото- та відеофіксацію попереджають відповідні дорожні знаки.

При перевищенні встановленої норми швидкості більш ніж на 20 км/год штраф складе 255 грн або 50 штрафних балів. Бали нараховуються тільки при автоматичній фіксації. При перевищенні швидкості більш ніж на 50 км/год штраф становить 510 грн. А при створенні аварійної обстановки – 680 грн або позбавлення прав на 6-12 місяців.

За кордоном фіксація швидкості часто проводиться повністю автоматично, без участі патрульних. Для цього використовуються камери, що працюють за тим же принципом. На особливо складних ділянках вони встановлюються так, щоб зафіксувати автомобіль з двох сторін, включаючи номерні знаки і фотознімок водія.

А якщо поки вам потрібен просто автомобіль, звертайтеся до нас. Компанія «Укр-Прокат» пропонує великий автопарк з машинами різних марок і місткості! Бронюйте авто на прокат в Одесі.


3 людей
переглядають цей автомобіль