Восени цього року екіпажі патрульної поліції, які стежать за порядком на українських дорогах, забезпечили радарами TruCam. Очікувано, вони тут же обросли безліччю чуток. Але як же вони працюють насправді?
TruCam – це радар вимірювання швидкості, розроблений фахівцями американського аерокосмічного агентства NASA. Патрульні екіпажі ДАІ використовували його ще в 2010 році. Правда тоді – в тестовому режимі. А ось з 2011 року вони заробили повноцінно. Тоді використання радарів заборонили через відсутність необхідної дозвільної документації. Але зараз ця проблема вичерпана, і TruCam допущений до застосування в Україні.
Від своїх аналогів, включаючи популярний Візир, TruCam відрізняється принципом вимірювання. Лазерним замість радіолокаційного. Таким чином одночасно вдалося підвищити точність вимірювань і позбутися від похибки. Лазерний механізм точно фіксує автомобіль-порушник, а не сусідні машини.
Особливості використання
Лазерний радар TruCam фіксує об’єкти на відстані до 1,2 км при будь-якому напрямку руху. Зйомка чіткого і якісного фото або відео можлива при відстані в 70 м. При використанні машина-порушник відзначається в лазерному прицілі червоним хрестом.
Пристрій працює без підзарядки до 15 годин. За секунду він робить 3 фотокадри. Місткість карти пам’яті – 40 тисяч фото або 16 тисяч відеозаписів.
У приладу є два режими: день і ніч. Також можна відзначити дощ та деякі інші нюанси. Граничне значення швидкості задається вручну. Також потрібно встановити дистанцію до об’єктів, швидкість яких вимірюється. Далі прилад самостійно фіксує порушення.
GPS-прив’язка дозволяє зафіксувати не тільки швидкість, але і точне місце порушення. Це ще одна відмінність лазерного приладу від радіолокаційного.
Якщо раніше доводилося вносити зміни в налаштування поправочного коефіцієнту приладу, то нове програмне забезпечення робить це повністю автоматично. Патрульний не може змінювати значення поправочного коефіцієнта, а значить – впливати на показники.
Не спрацювати радар TruCam може тільки в тому випадку, якщо при вимірі швидкості конкретного автомобіля його перекриває інший.
Порушення і штрафи
Камери для фіксації перевищення швидкості на українських дорогах почали встановлювати 8 жовтня 2018 року. Патрульні з лазерними радарами TruCam стежать за дорогами на складних ділянках та в місцях підвищеного ризику виникнення ДТП. Про фото- та відеофіксацію попереджають відповідні дорожні знаки.
При перевищенні встановленої норми швидкості більш ніж на 20 км/год штраф складе 255 грн або 50 штрафних балів. Бали нараховуються тільки при автоматичній фіксації. При перевищенні швидкості більш ніж на 50 км/год штраф становить 510 грн. А при створенні аварійної обстановки – 680 грн або позбавлення прав на 6-12 місяців.
За кордоном фіксація швидкості часто проводиться повністю автоматично, без участі патрульних. Для цього використовуються камери, що працюють за тим же принципом. На особливо складних ділянках вони встановлюються так, щоб зафіксувати автомобіль з двох сторін, включаючи номерні знаки і фотознімок водія.
А якщо поки вам потрібен просто автомобіль, звертайтеся до нас. Компанія «Укр-Прокат» пропонує великий автопарк з машинами різних марок і місткості! Бронюйте авто на прокат в Одесі.