close menu

Якісне автокрісло – це питання безпеки і життя дитини. Так, раніше їх не використовували, але раніше і не було таких ефективних моделей. Тим більше, об’єктивна статистика і численні краш-тести говорять самі за себе. Тому ми не будемо розповідати, чому автокрісла важливі і потрібні. А відразу перейдемо до їх видів і класифікації.

Групи автомобільних крісел по вазі і віку

  • Група 0 підходить для зовсім маленьких дітей до 1 року і до 10 кг. Ці крісла нагадують люльку, але відрізняються від неї наявністю спеціальних ременів для кріплення на задньому сидінні авто. Група 0 підходить для малюків, які ще не можуть самостійно сидіти. Дитина фіксується в колисці спеціальним м’яким ременем. Навколо голови теж є додатковий захист. Їх ще називають автолюлькою.
  • Група 0 + – це своєрідні кокони для перенесення. Вони підходять для дітей до 1,5 років і до 13 кг. Модель зручна тим, що її легко пристібати і брати з собою. А потім її можна використовувати як гойдалку, переноску або просто стільчик. Є навіть серії, які встановлюються на шасі для колясок. Але рекомендується брати такі автокрісла тільки для нетривалих поїздок, тому що малюкові буде не дуже зручно. Встановлюється кокон обов’язково обличчям проти руху.
  • Група 1 – це вже повноцінне автокрісло для дітей до 4 років і від 9 до 18 кг. Пластиковий каркас має кілька положень нахилу, так що дитина може сидіти або спати в дорозі. Для дітей старшого віку такі автокрісла встановлюються вже обличчям по ходу руху, але тільки ззаду.
  • Група 2 підходить дітям до 7 років і вагою від 15 до 25 кг. Це зручні та практичні регульовані автокрісла, які поступово підлаштовуються під дитину в міру зростання. Поступово можна переходити від внутрішніх ременів до зовнішніх автомобільним. Є розбірні моделі, у яких потім можна зняти спинку і використовувати замість крісла 3 групи.
  • Група 3 розрахована на дітей 6-10 років і вагою 22-36 кг. По суті це просто спеціальне сидіння-підкладка з підлокітниками, коли дитині ще не вистачає зросту, щоб штатні ремені безпеки були ефективні. Такі автокрісла використовуються з рідними автомобільними ременями. Їх ще називають бустерами.
  • Універсальні дитячі автокрісла – це трансформери, які об’єднують відразу декілька груп. Їх перевага – економія, тому що такої моделі вистачить на набагато більший термін. Вони дійсно дуже універсальні. Недолік – вартість, яка зазвичай вища, ніж у звичайних автокрісел.

Види автокрісел за способом кріплення

Йдеться про спосіб кріплення автокрісла в автомобілі. Тут є всього кілька стандартних варіантів.

  • Кріплення штатним ременем безпеки – це найпростіший і універсальний варіант. Тут не потрібні ніякі додаткові системи. У каркасі крісла передбачені спеціальні напрямні і пази для правильного розташування ременя. Після установки крісло не гойдається, але все-таки ця система не настільки надійна, як більш сучасні аналоги. Крім того, потрібно стежити за натягом ременя.
  • Isofix – це стандартні кріплення, які використовуються у всьому світі. Така фіксація ефективніша, ніж штатні ремені, особливо при бічному ударі. Сучасні машини вже оснащені кріпленнями Isofix. Це спеціальні скоби, які вбудовані між сидінням і спинкою. В автокріслі є жорсткі кронштейни з зажимами, які висуваються і фіксуються за ці скоби. Третя точка фіксації – упор в підлогу або додатковий ремінь, який виводиться за спинку. Зараз використовується ще одна подібна система – Latch.

До речі, у нас в «Укр-Прокат» в Києві ви завжди можете замовити відповідне автокрісло до орендованого автомобіля.


4 людей
переглядають цей автомобіль