close menu

З моменту появи автомобільних двигунів внутрішнього згоряння та до сих пір для них використовуються продукти нафтопереробки: бензин чи дизельне паливо. І те, і те – суміш вуглеводнів з присадками. Різниця тільки в окремих характеристиках та температурному режимі. Від 35 до 2000 градусів для бензину чи від 180 до 3600 – для дизеля.

Бензин

Бензин – легкокиплячі рідкі вуглеводні, які виділяються при переробці твердого палива, перегонці нафти, осушування природного газу. Основний критерій – детонаційна стійкість, яка характеризується октановим числом. Чим воно вище – тим вища стійкість бензину до детонації. Найгірші показники у парафінових вуглеводнів, а найкращі – у ароматичних. Для поліпшення властивостей вводяться спеціальні присадки.

Другий важливий критерій – ступінь стиснення. Чим вона вища – тим вища потужність двигуна, але і більша витрата палива. Важливо, щоб ступінь стиснення і октанове число корелювали між собою.

Фракційний склад бензину безпосередньо впливає на пуск двигуна, прогрів, економічність, довговічність і відсутність парових пробок. Виходячи з цього, бензини класифікують на зимові та літні: адаптовані під конкретні температурні умови.

Дизельне паливо

Дизельні палива – це продукт на основі фракцій дистилятів при прямій перегонці нафти. Основні компоненти – цетан і метилнафталін. Це легко займиста рідина і погано займиста добавка. Займистість – головна характеристика, яка виражається в цетановому числі. Це аналог октанового числа для бензину.

Здатність дизеля до прокачки визначає його здатність циркулювати по системі. Вона залежить від граничної температури фільтрування, температури помутніння та застигання. Також потрібно враховувати наявність води чи механічних домішок.

Альтернативні види

У всьому світі зростає інтерес до альтернативних видів автомобільного палива: більш економічних, екологічних і ефективних. Вони виробляються з невичерпних запасів і створюють менше викидів в атмосферу.

Ось деякі з них:

  • Природний газ. Доступний практично повсюди, виділяє менше токсичних речовин, ніж бензин або дизель, повністю згорає при використанні.
  • Електрика. Електрокари на акумуляторах удосконалюються з кожним роком. Для зарядки вони підключаються до джерела живлення. Електрохімічна реакція в двигуні не забруднює навколишнє середовище.
  • Пропан. Зріджений нафтовий газ – побічний продукт нафтопромисловості. Його вже використовують в побуті і для опалювальних систем.
  • Водень. Він використовується в системах з природним газом і електричних паливних елементах.
  • Метанол. Деревний метиловий спирт поки не придатний для використання в автомобілях, але з часом може стати перспективним альтернативним джерелом.
  • Етанол. Етиловий спирт змішується з бензином для підвищення октанового числа палива та мінімізації токсичних викидів.
  • Біодизель. Виготовлений на основі рослинних або тваринних жирів, включаючи відходи харчової промисловості. Піддається біохімічному розкладу.

Але що робити, якщо проблема не в паливі, а в автомобілі? Якщо ваше авто тимчасово в ремонті, ви плануєте відрядження або подорож або просто хочете протестувати нову марку, звертайтеся до нас! Компанія «Укр-Прокат» пропонує великий автопарк у Києві, гнучкі умови і вигідні ціни!


5 людей
переглядають цей автомобіль