close menu

Спекотного літа і в довгих пробках в машині без кондиціонера практично неможливо перебувати. Це знають всі автомобілісти. Салон і сидіння перегріваються, стає нічим дихати, а відкрите вікно не допомагає.

На цей випадок ми готові поділитися кількома простими секретами, як охолодити машину без кондиціонера.

Прохолодне паркування

Охолодити салон сильніше, ніж температура на вулиці, не вийде при всьому бажанні. Тому потрібно постаратися, щоб вони хоча б залишалися на одному рівні.

Вибирайте тінисту місцевість для паркування і обов’язково уникайте прямих сонячних променів. Якщо ніяк не вдалося знайти тінь, розгорніть машину багажником до сонця – це ненадовго врятує салон. Але якщо у вас є фольгована сонцезахисна шторка на лобове скло – встановіть її та паркуйтесь передом.

Якщо ви впевнені, що залишаєте машину під надійним наглядом, залиште все бічні вікна ледь прочиненими, щоб повітря могло циркулювати. По поверненню не сідайте в салон відразу, а розкрийте двері на кілька хвилин.

Мокрий обдув

Щоб охолодити машину в пробці, скористайтеся мокрою ганчіркою. Розвісьте її на дефлектори і періодично змочуйте по мірі висихання. Так повітря буде трохи остигати і заодно зволожиться – в салоні стане легше.

Обов’язково відкривайте вікна, хоча б з одного боку, якщо не переносите протяги. Тримайте в салоні або багажнику запасну бутель з водою. Вона не займе багато місця і точно не завадить в спеку.

Портативні кондиціонери і вентилятори

Найпростіший і бюджетний спосіб дійсно охолодити салон – старий добрий вентилятор. Встановіть його над лобовим склом на присоску або прикріпіть на липку стрічку до бортової панелі. Це можуть бути мобільні моделі, що працюють від батарейок.

Портативний кондиціонер – більш сучасна альтернатива. Вони не вимагають складного підключення і монтажу – можна встановити навіть на дах. Але цей варіант підійде скоріше для великогабаритних і вантажних авто. У звичайні міські все ж краще поставити бюджетні штатні кондиціонери з фільтром і зволоженням повітря.

Крига в салоні

Жителі спекотної Арізони ще до появи автомобільних кондиціонерів рятувалися великими шматками льоду. Його укладали на піддон, щоб в салоні не з’являлася калюжа. Покласти лід можна біля вентиляційного отвору. І не забувайте відкривати вікно для циркуляції повітря.

Якщо не хочете возитися з льодом, використовуйте заздалегідь заморожені пляшки. Досить звернути їх у рушник, щоб в салоні не залишилося слідів і не доводилося постійно мочити руки. А можете вирішити дві проблеми одразу та заморозити питну воду, яка стане в нагоді і після того як розтане.

Термоплівка

Зараз є багато різних видів тонувань і плівок для скла з додатковими функціями. У тому числі і атермальне тонування, яке рятує салон від спеки і прямих сонячних променів. Тільки врахуйте, що воно досить рідкісне, вимагає професійного нанесення і обійдеться недешево.

І нарешті вам не доведеться турбуватися щодо таких дрібниць, якщо відразу орендувати машину з усім необхідним, включаючи кондиціонер. Для цього звертайтеся до нас в «Укр-Прокат». У нашому автопарку у Львові напевно знайдеться те, що потрібно!


3 людей
переглядають цей автомобіль