close menu

Ситуації бувають різні, і іноді просто немає вибору, тож доводиться ночувати в машині. Звичайно, це не кращий варіант, але навіть його можна спробувати поліпшити. Ми в «Укр-Прокат» в Одесі розібралися, як організувати це максимально безпечно і зручно, і ділимося секретами.

  1. Подушка і ковдра. Тим більше, зараз є надувні автомобільні подушки і компактні флісові пледи. Все це буде дуже до речі, навіть якщо ночувати доведеться в водійському кріслі. Шия вже точно буде вдячна вам на ранок, ще й мерзнути не доведеться. Взимку краще взяти хороший, але легкий спальний мішок.
  2. Захист вікон. Якщо ви припускаєте, що доведеться спати в машині, візьміть тонку тканину для захисту вікон. Це допоможе сховатися від перших сонячних променів, сторонніх поглядів і в цілому зробить ситуацію комфортнішою. А якщо ви хочете відкрити вікно, тканина або навіть проста марля захистять від комах.
  3. Провітрювання. Обов’язково повинна бути хороша вентиляція в салоні, інакше на ранок ви насилу прокинетеся з головою, що гуде. Крім того, через дихання і різницю температур вікна покриваються конденсатом. Так що по можливості залиште хоча б маленькі щілини у вікні.
  4. Ліхтарик. Ліхтарик повинен бути у будь-якого автомобіліста, тому що невідомо, яка ситуація станеться. Перевірте, щоб батарейки і лампочка були справними. Обов’язково тримайте його під рукою, коли зберетеся спати, щоб можна було швидко зорієнтуватися навіть екстрено спросоння.
  5. Місце для паркування. Як можна ретельніше вибирайте місце для парковки, якщо плануєте подрімати. Воно обов’язково повинно бути дозволеним і безпечним. А по можливості ще й не надто галасливим. Добре, якщо поблизу буде заправка з вбиральнею і може навіть душем. Враховуйте, що картина за вікном вночі може відрізнятися від денної. Ймовірно, вам буде некомфортно посеред порожньої траси або на парковці індустріального району. Найкраще підійде обладнаний паркінг або стоянка для вантажних автомобілів.
  6. Сидіння. Якщо ви щасливий володар машини з розкриттям сидінь в горизонталь, вітаємо! У вас є майже повноцінне ліжко. Якщо ж ні, то максимально розсуньте сидіння, приберіть багажну перегородку, ремені безпеки та інші дрібниці. По можливості вирівняйте основу за допомогою валиків з одягу та інших м’яких речей. До речі, бувають надувні матраци спеціально для автомобілів. Вони можуть бути різними – на все сидіння або для закриття простору між рядами крісел.
  7. Тепло. Якщо ви ночуєте в машині в холодну пору року, то пам’ятайте, що залишати обігрівач з увімкненим двигуном просто небезпечно. Є спеціальні каталітичні та соляні грілки, які добре зберігають тепло. А на нетривалий час вистачить навіть пляшок з теплою водою. Також рекомендуємо заздалегідь обзавестися термобілизною.
  8. Двигун. Хотілося б ще раз окремо торкнутися цього питання. Якщо ви ночуєте в машині, запускайте двигун тільки в крайньому випадку. Ваш найнебезпечніший ворог – аж ніяк не випадкові перехожі, а вихлопні гази. Так чи інакше вони будуть поступово накопичуватися в машині, що стоїть.

7 людей
переглядають цей автомобіль