close menu

Здається, що Новий рік був зовсім недавно, але ось уже знову пора згадувати, як підготувати машину до весни! По-перше, потрібно перевірити, як вона пережила зиму і чи нічого в ній не зносилося. По-друге, підготувати її до майбутнього літа!

Чистка автомобіля

Коли дороги остаточно відтануть та висохнуть, після того як з них зійде весь реагент – обов’язково ретельно вимийте машину. Потрібно змити сіль і хімічний наліт не тільки з кузова, але і з днища автомобіля, з гальмівних магістралей і підвіски. Для цього краще відразу звернутися до професіоналів, а заодно замовити антикорозійну обробку.

Чистка салону

Для початку вивантажите весь зимовий інвентар з багажника – скребки, щітки і лопати. Все це не стане в нагоді літом і буде тільки захаращувати місце. Потім займіться очищенням салону. Потрібно вимити килимки, пропилососити і вимити сидіння, промити всі поверхні мильним розчином і обробити антисептиком. Обов’язково перевірте стан кондиціонера і за необхідності замініть повітряний фільтр. Якщо в салоні при включенні клімат-контролю з’являється неприємний запах – це явна причина звернутися в сервіс.

Заміна шин

Ми не рекомендуємо міняти гуму з першими днями весни. Ще мінімум місяць погода буде оманлива, залишаються несподівані похолодання і нічні заморозки. Такий непомітний лід на дорозі насправді досить небезпечний. Міняйте шини, коли середньоденна температура стабільно тримається на рівні вище 6-7 градусів.

Перш ніж скласти зимові балони на зберігання, перевірте їх стан. Оцініть ступінь і рівномірність зносу, переконайтеся у відсутності розривів чи інших пошкоджень.

Якщо у вас стоять всесезонні шини, перевірте їх цілісність, затяжку болтів і тиск. До речі, регулярний контроль тиску допоможе заощадити сотні і тисячі гривень, тому що гума зношується набагато повільніше, а палива витрачається менше.

Рідини та фільтри

Огляньте повітряний фільтр і перевірте рівні всіх технічних рідин. Переконайтеся, що вам вистачає моторного масла та охолоджуючої рідини. Проконтролюєте показники автоматичної коробки передач і рульового гідропідсилювача. Якщо у вас ще немає щоденника замін, саме час його завести з зазначенням всіх дат і кількості пройдених кілометрів. Не змішуйте рідини різних марок і кольору.

Якщо взимку ви використовували автомобіль в екстремальних умовах, рекомендуємо замінити моторне масло, навіть якщо до цього міняли його всього 5-7 тисяч кілометрів назад. Те ж саме варто зробити, якщо плануєте серйозні технічні навантаження навесні.

Огляд деталей

Сильні температурні перепади погано впливають на стан двигуна. А взимку вони можуть варіюватися від -20 до +90. Особливу увагу приділіть пластиковим і гумовим деталям, які можуть просто тріскатися. Переконайтеся, що двигун не підтікає. Перевірте редуктор заднього моста і коробку передач. Замініть масло на літнє.

Оцініть заряд акумулятора, викрутіть і перевірте свічки на предмет тріщин чи нагару. Перевірте стан бензобака. Якщо взимку авто довго простоювало, в ньому могли з’явитися відкладення і осад, які потрібно вичистити. Старе паливо теж краще замінити.

А якщо ви не хочете самостійно розбиратися з технічними нюансами, але вам потрібен автомобіль – візьміть його в оренду! Весь автопарк «Укр-Прокат» в Одесі регулярно проходить технічний огляд і всі сезонні процедури!


3 людей
переглядають цей автомобіль