close menu

Перед першою серйозною подорожжю всі хвилюються і турбуються. Причин може бути безліч – незнання мови, страх помилитися з грошима, невміння планувати маршрути, наявність дітей і просто невпевненість в собі. В підсумку все зводиться до банальної проблеми – браку досвіду. Тому ми в «Укр-Прокат» в Одесі вирішили розвіяти найпоширеніші міфи.

Бюджет поїздки

Один з найбільш складних аспектів. Коли ви берете пакетний тур, ви точно розумієте, скільки платите і що отримаєте. Але що робити у самостійну подорож? Як не помилитися і не переплатити? Тут в першу чергу на допомогу приходять відгуки, які вже давно є на будь-який готель або ресторан. Вибирайте популярні місця з прозорою ціновою політикою і актуальним сайтом. Вивчіть чужі звіти про подорожі та планування бюджету – зараз численні мандрівники записують це в блоги. Заздалегідь дізнайтеся вартість транспорту, оренди автомобіля та інші нюанси. Якщо ви подорожуєте в межах України – алгоритм той же. Тим більше, так навіть простіше, тому що вам є, з чим порівнювати ціни.

Незнання мови

Якщо ви подорожуєте за кордон, мовний бар’єр – перша проблема, з якою ви зіткнетеся. Насправді ж не існує ідеального світу, в якому кожна людина бездоганно говорить англійською, а ви поодинці стоїте осторонь. З найбільшою ймовірністю ваш співрозмовник буде в тому ж положенні. Зрештою виявляється, що дорогу можна показати і на пальцях, а адресу або вартість написати на папірці.

Щоб відчувати себе комфортніше, заздалегідь дізнайтеся все про нове місце. Вивчіть карту, відзначте основні точки маршруту, вивчіть сайти готелів і вартість послуг вдома, не поспішаючи і зі словником. Поставте на телефон перекладач та вивчіть декілька найпростіших фраз на місцевій мові, щоб ви могли дізнатися ціну або запитати дорогу.

А якщо щось піде не так?

Убезпечити себе від несподіваних поворотів подій просто неможливо. Але можна мінімізувати ризики. Благо, більшість типових проблем мандрівників вирішуються банально грошима – зміна готелю, скасований рейс, несподівана поломка техніки. Прорахуйте приблизний бюджет на день і закладіть кілька таких сум в резервний запас. Крім того, радимо завжди оплачувати всі страховки. Причому в залежності від того, куди і з якою метою ви їдете. Медична страховка вам точно не завадить. Про автомобільну подбаємо ми самі.

Заздалегідь обміркуйте всі можливі проблемні моменти і визначитеся, що ви будете робити. Наприклад, якщо скасується житло, якщо зламається машина, навіть якщо ви не встигнете на літак або поїзд. Складіть уявний алгоритм дій для найпоширеніших проблем або взагалі запишіть його на папірці.

Навіщо мені це треба?

Іноді організація подорожі так втомлює, що здається, воно того не варте. Але поспішаємо запевнити вас у зворотному! Не має значення, відправляєтеся ви в інше місто або в країну – на вас завжди чекають нові враження і новий досвід. А що ще головне в житті? Так, будь-яку інформацію зараз можна знайти в інтернеті, побачити фото і навіть відео з будь-якого куточка планети. Але як це може зрівнятися з особистими враженнями і живими емоціями?


5 людей
переглядають цей автомобіль