close menu

Парковка – одне з найбільш складних завдань при водінні не тільки для новачків. Навіть досвідчені водії часто потрапляють в неприємності. Спробуємо розібратися, як їх уникнути!

  1. Відчувайте габарити автомобіля. Багато хто полюбляє паркуватися з краю або в місці, де немає машин. Все через страх подряпати інші авто, але це проходить з часом і практикою. Але є і більш «технічні» причини. Наприклад, неправильне налаштування бічних дзеркал і дзеркала заднього виду. Практикуйтеся і налаштовуйте все в автомобілі під себе!
  2. Паркуйтеся за лініями. Часто водії, впевнені в своїх силах, ігнорують розмітку на парковках. Але вона – справжній рятувальний круг для новачків, які поки не дуже впевнено почувають себе в русі. Навіть якщо ви вже випадково припаркувалися не по розмітці, не лінуйтеся поправити машину. По-перше, ви створюєте незручності менш досвідченим водіям і можете спровокувати аварійну ситуацію. По-друге, вашу власну машину можуть банально подряпати.
  3. Паркуйтеся тільки в безпечному місці. Вибирайте паркінги і автостоянки, навіть якщо це не так зручно. Зупинки на узбіччі легко можуть закінчитися викликом евакуатора. А парковки під деревами взагалі загрожують падінням гілок, подряпинами, ушкодженнями і брудом від птахів.
  4. Враховуйте посадку автомобіля. Найпоширеніша помилка власників машин з низькою посадкою – неправильна парковка біля бордюру. В результаті машина просто врізається в нього глушником або бампером.
  5. Слідкуйте за своєю посадкою. Від вашої посадки залежить більше, ніж здається. Крісло має підходити по висоті, а спинка повинна бути нахилена під зручним кутом. Слідкуйте за положенням і відстанню до керма. Важливо, щоб ви добре бачили весь простір перед авто, в салонне дзеркало – все заднє скло, а в дзеркало заднього виду – ручки задніх пасажирських дверей.
  6. Вибирайте напрям. Якщо у вас мало вільного місця, найзручнішою буде парковка заднім ходом – ближня парковка. Може здатися, що це складніше, але на практиці ризиків куди менше. І тоді вистачить відстані між машинами на 1-1.2 метра більше вашої.
  7. Дотримуйтесь інтервалів. Враховуйте, що у вас не завжди буде можливість здати назад. Тому чітко відстежуйте інтервал між машиною, що стоїть поруч. Повинно бути достатньо місця, щоб ви могли відкрити дверцята, не зачіпаючи ні її, ні бордюр, ні інші предмети. Якщо ви паркуєтесь паралельно, під’їжджайте так, щоб заднє праве колесо авто було поблизу заднього лівого кута машини попереду. Рекомендовані відстані між бічними крилами – 0,5 м.
  8. Встановіть парктронік. Спеціальна електроніка в автомобілі вирішує більшість дрібних проблем. Парктронік допоможе не врізатися в бордюр або сусідній автомобіль. Він подасть знак і при появі будь-якої іншої перешкоди. Наприклад, непоміченої арматури, що стирчить зі старого бордюру. Ще ефективнішою в такому випадку буде камера заднього виду.

А якщо ви точно впевнені в своїх силах, але просто хочете відчути нову машину в справі – не обов’язково відразу витрачатися на таку масштабну покупку. Звертайтеся до нас в «Укр-Прокат» в Києві – і орендуйте будь-яку модель до душі і за смаком!






3 людей
переглядають цей автомобіль