close menu

Неможливо повністю застрахувати себе від потрапляння в ДТП, але можна розібратися, як правильно вести себе в непередбаченій ситуації. І в цьому ми в «Укр-Прокат» Одеса і хочемо допомогти. Адже потрібно враховувати не тільки правила дорожнього руху, але і цілий ряд юридичних нюансів. Більшість водіїв швидко втрачають самовладання, потрапивши в аварію, а так робити категорично не можна.

Залиште паніку. Панікувати не можна категорично. Важливо діяти за чітким алгоритмом, а він завжди один.

 1. Увімкніть аварійну сигналізацію і встановіть знак аварійної зупинки.
 2. Викличте службу швидкої допомоги, якщо є така необхідність.
 3. Зв’яжіться з дорожньо-транспортною службою і викличте її на місце події.
 4. Зв’яжіться зі страховою компанією, щоб відразу зафіксувати страховий випадок. Це допоможе потім отримати виплати.
 5. Нічого не чіпайте і не рухайте до приїзду дорожньо-патрульної служби. Кожна дрібниця – це речовий доказ, який допоможе відновити картину події.
 6. Не покидайте місце події до прибуття дорожньо-патрульної служби. Це загрожує штрафом і навіть позбавленням водійського посвідчення.
 7. Не погоджуйтеся на пропозиції домовитися на місці без реєстрації ДТП. У разі чого так ви позбудетеся всіх доказів, що ви не винні в ситуації, що виникла. Більш того, ви нічого не доведете навіть якщо потім на вас несподівано прийде повістка за те, що ви втекли з місця аварії.
 8. Після виклику патрульної служби подбайте про наявність свідків. Наприклад, якщо інший водій порушив правила і проїхав не на те світло світлофора, це зможуть підтвердити тільки очевидці. По можливості запишіть їх дані, телефони або номера машин.
 9. Навіть якщо патрульну службу доводиться довго чекати, зберігайте самовладання. Важливо спокійно і чітко пояснити, що сталося. Емоційні сплески тут не допоможуть, а можуть зіграти ще й проти вас.
 10. Стежте, щоб представники дорожньо-патрульної служби внесли в схему події всі свідчення і речові докази. Важливо, щоб ця описова схема була максимально повною. Це той самий документ, згідно з яким ви зможете довести свою правоту експертам.
 11. Якщо ви вважаєте, що одна з причин аварії – дефекти дорожнього покриття або інші несприятливі умови, це теж потрібно зафіксувати. Згодом з цим документом можна буде пред’явити претензії дорожнім службам, щоб ситуація не повторювалася. Або ж довести свою невинність, якщо аварія сталася з вини зовнішніх обставин.
 12. Якщо співробітники страхової компанії теж проводять свої заміри, простежте, щоб у всіх експертів збігалися дані.

На місці ДТП завжди складається протокол. Його заповнюють обидві сторони. Саме в цьому документі постраждалі можуть викласти свою версію подій. При наявності свідків вони теж підписують протокол. Водій може відмовитися від підписання, але для цього потрібно письмово вказати причини відмови.


5 людей
переглядають цей автомобіль