Неможливо повністю застрахувати себе від потрапляння в ДТП, але можна розібратися, як правильно вести себе в непередбаченій ситуації. І в цьому ми в «Укр-Прокат» Одеса і хочемо допомогти. Адже потрібно враховувати не тільки правила дорожнього руху, але і цілий ряд юридичних нюансів. Більшість водіїв швидко втрачають самовладання, потрапивши в аварію, а так робити категорично не можна.
Залиште паніку. Панікувати не можна категорично. Важливо діяти за чітким алгоритмом, а він завжди один.
- Увімкніть аварійну сигналізацію і встановіть знак аварійної зупинки.
- Викличте службу швидкої допомоги, якщо є така необхідність.
- Зв’яжіться з дорожньо-транспортною службою і викличте її на місце події.
- Зв’яжіться зі страховою компанією, щоб відразу зафіксувати страховий випадок. Це допоможе потім отримати виплати.
- Нічого не чіпайте і не рухайте до приїзду дорожньо-патрульної служби. Кожна дрібниця – це речовий доказ, який допоможе відновити картину події.
- Не покидайте місце події до прибуття дорожньо-патрульної служби. Це загрожує штрафом і навіть позбавленням водійського посвідчення.
- Не погоджуйтеся на пропозиції домовитися на місці без реєстрації ДТП. У разі чого так ви позбудетеся всіх доказів, що ви не винні в ситуації, що виникла. Більш того, ви нічого не доведете навіть якщо потім на вас несподівано прийде повістка за те, що ви втекли з місця аварії.
- Після виклику патрульної служби подбайте про наявність свідків. Наприклад, якщо інший водій порушив правила і проїхав не на те світло світлофора, це зможуть підтвердити тільки очевидці. По можливості запишіть їх дані, телефони або номера машин.
- Навіть якщо патрульну службу доводиться довго чекати, зберігайте самовладання. Важливо спокійно і чітко пояснити, що сталося. Емоційні сплески тут не допоможуть, а можуть зіграти ще й проти вас.
- Стежте, щоб представники дорожньо-патрульної служби внесли в схему події всі свідчення і речові докази. Важливо, щоб ця описова схема була максимально повною. Це той самий документ, згідно з яким ви зможете довести свою правоту експертам.
- Якщо ви вважаєте, що одна з причин аварії – дефекти дорожнього покриття або інші несприятливі умови, це теж потрібно зафіксувати. Згодом з цим документом можна буде пред’явити претензії дорожнім службам, щоб ситуація не повторювалася. Або ж довести свою невинність, якщо аварія сталася з вини зовнішніх обставин.
- Якщо співробітники страхової компанії теж проводять свої заміри, простежте, щоб у всіх експертів збігалися дані.
На місці ДТП завжди складається протокол. Його заповнюють обидві сторони. Саме в цьому документі постраждалі можуть викласти свою версію подій. При наявності свідків вони теж підписують протокол. Водій може відмовитися від підписання, але для цього потрібно письмово вказати причини відмови.