close menu

Кожного автомобіліста хвилює одне просте питання: як продовжити життя автомобіля, щоб він служив вірою і правдою. Ми в «Укр-Прокат» в Харкові точно знаємо, що потрібно робити і на що звернути увагу. Розповідаємо!

 • Сезонне обслуговування. Не нехтуйте сезонним оглядом автомобіля навіть якщо у вас немає ніяких нарікань. Це дозволяє вчасно знайти дрібні несправності й усунути їх в зародку. Використовуйте сезонні захисні покриття, наприклад – восени від корозії.
 • Плавний розгін і гальмування. Чим акуратніше ви керуєте, тим повільніше зношуються вузли машини. Те ж саме стосується різких поворотів і обгонів. А особливо – різких стартів на світлофорі, які сильно б’ють і по коробці, і по двигуну.
 • Вибір палива. Вибирайте паливо не за порадами знайомих, а по інструкції від вашого автомобіля. У ній завжди вказані рекомендовані типи і марки.
 • Зміна гуми. Завжди вчасно міняйте сезонну або зношену гуму. Це і питання безпеки, і питання терміну служби підвіски. Періодично також перевіряйте розвал сходження.
 • Моторне масло. Вибирайте професійне моторне масло, причому з урахуванням пробігу вашої машини. Яке завгодно тут не підходить. Масло для авто з великим пробігом більш в’язке і зі спеціальними добавками, а значить краще компенсує можливі дрібні дефекти.
 • Технічні рідини. Моторне масло – не єдина технічна рідина. Завжди перевіряйте рівень антифризу, рідини рульового керування та трансмісії, гальмівної рідини. Контролюйте не тільки обсяг і відсутність витоків, але і колір, який безпосередньо вказує на якість. Міняйте всі рідини за графіком.
 • Холостий хід. Не варто довго тримати двигун на холостому ходу. Це даремно витрачає паливо і моторесурс, а ще такий режим аж ніяк не оптимальний для мотора.
 • Прогрівання двигуна. Якщо двигун холодний, не перевантажуйте його відразу, особливо взимку. Новим авто вже давно не потрібно довго стояти і грітися н місці, але не поспішайте розганятися.
 • Вага багажу. Так, як не дивно, це теж дуже важливий момент. Наприклад, при переїздах. Мало просто вмістити всі речі в салон і багажник. У будь-якої підвіски є своя вантажопідйомність, і кожен зайвий кілограм впливає на неї безпосередньо. А ще – на стан трансмісії і кузова в цілому.
 • Вологість в гаражі. Гараж обов’язково повинен бути добре вентильованим і сухим. Автомобілі чутливі до корозії, тому при високій вологості вони швидше зношуються. Вже давно доведено, що в сухих південних регіонах машини служать довше за інших рівних показниках.
 • Короткі поїздки. Якщо можна дістатися кудись своїм ходом – не нехтуйте цим у міру можливості. Короткі поїздки до сусіднього кварталу або в найближчий магазин за хлібом мають куди більше недоліків, ніж здається. Зокрема, підвищена витрата палива, знос двигуна, скорочення терміну служби глушника.
 • Занадто рідкі поїздки. Дуже рідкісне використання автомобіля так само загрожує неприємностями, як і занадто часте. Наприклад, з систем поступово зливаються рідини. Саме з цієї причини перед довгим простоєм краще звернутися до механіка за підготовкою.

2 людей
переглядають цей автомобіль