close menu

Перевірка автомобіля перед покупкою – обов’язковий етап перед заключенням будь-якої угоди. Хоча це здається очевидним, не всі знають, на що в дійсності потрібно звернути увагу.

Зовнішній стан

Краще за все оглядати автомобіль хоча б удвох, навіть при наявності багатого досвіду та водійського стажу. Це значно підвищує шанси помітити дрібні дефекти чи проблеми. Обов’язково огляньте стан кузова та лакофарбового покриття. Перевірте, чи немає іржі, огляньте днище, бампери, крила та підкрилки.

Вивчіть стан салону, перевірте функціональність інтер’єру та роботу приладів. Візуально оцініть моторний відсік, панелі багажного відділення. Після цього – спочатку інструментальна, а потім – комп’ютерна діагностика автомобіля.

Огляд моторного відсіку

Інструментальна перевірка автомобіля здійснюється на спеціальному стенді. Потрібно уважно оглянути двигун і все навісне обладнання: не повинно бути видимих ​​дефектів, слідів масла, нальоту. Тонкий шар пилу – не проблема, адже на ньому якраз краще видно можливі проблемні ділянки.

Вихлопна труба обов’язково повинна бути сухою та без жирного чорного нальоту. Допустимий невеликий конденсат, який завжди накопичується у вихлопній системі.

Комп’ютерна діагностика двигуна

Двигун – це серце автомобіля, хоча і не найцінніша його частина. Найдорожча складова – це кузов. Але двигун набагато складніший, функціональніший, а головне – значно дорожчий в ремонті та обслуговуванні.

Двигун діагностується двома способами: візуально та інструментально. Сучасні моделі можна протестувати за допомогою спеціального програмного забезпечення. Комп’ютерна діагностика – це перевірка всіх електронних систем. Вона набагато точніше за будь-які документи та запевнення продавця вказує на фактичний стан транспортного засобу.

Під час діагностики перевіряється сам двигун, автоматична трансмісія, система безпеки, парковки, навігації, круїз-контроль, клімат-контроль, тощо. Це завжди індивідуальний процес, який залежить від конкретної моделі. І проводити діагностику потрібно комплексно, адже всі системи автомобіля взаємопов’язані між собою.

Тест-драйв і оформлення

Ніяка перевірка нової машини не дасть настільки добре і повністю відчути її, як повноцінний тест-драйв. Тут практично немає об’єктивних критеріїв: головне, щоб автомобіль був комфортним саме для вас. Решта всіх технічних характеристик перевіряються заздалегідь на стенді і під час комп’ютерної діагностики. Вже давно не потрібно вдумливо вслухатися в кожен звук та «на око» порівнювати стан робочих вузлів, щоб переконатися в справності техніки.

Нарешті, не забувайте про юридичний бік питання. Особливо, якщо купуєте автомобіль не в салоні, а з рук. Вам не потрібні ніякі довіреності, розписки та інші сумнівні документи: тільки основний договір купівлі-продажу з повною перереєстрацією транспортного засобу.

А якщо ви поки не готові купувати автомобіль або хотіли б спочатку довше покористуватися обраної моделлю – звертайтеся до нас. Компанія «Укр-Прокат» пропонує машини в оренду у Львові на будь-який смак і бюджет.


2 людей
переглядають цей автомобіль