close menu

Більшість дорожніх пригод можна попередити, незважаючи на їх частоту та аж ніяк невтішну статистику. У переважній кількості випадків, щоб уникнути аварії – не потрібні ніякі надздібності. Досить дотримуватися правил дорожнього руху та простих рекомендацій:

  • Перед поїздкою перевірте справність всіх систем автомобіля: поворотників, стоп-сигналів, габаритних вогнів. Не забувайте відслідковувати стан гуми і регулярно проходити плановий технічний огляд.
  • Не відволікайтеся на телефонні розмови, фільми та інші зовнішні подразники. Не сідайте за кермо в сонному або стомленому стані. Не їжте та не пийте за кермом. Завжди пристібатися і не сидіть за кермом занадто довго без перерви. Такі прості дрібниці можуть врятувати життя.
  • Обережно перебудовуйтеся і спочатку переконайтеся, що сусідня смуга вільна. Пам’ятайте про існування сліпих зон, які невидимі в дзеркало заднього виду чи в бічні дзеркала. З тієї ж причини не випускайте з уваги інші машини, що перебудовуються поруч. Також стежите за ситуацією на парковці, адже від будь-якої сусідньої машини завжди може вийти пішохід, який тут же потрапить в вашу сліпу зону.
  • Не забувайте про поворотники, коли плануєте перебудуватися в інший ряд. Спочатку включіть сигнал, потім почекайте кілька секунд – і тільки після цього починайте рух. Заздалегідь вивчіть невербальні сигнали комунікації на дорозі за допомогою фар і звукового сигналу – це істотно спростить взаємодію.
  • Уважно стежте за дорогою навіть з великим водійським досвідом. Особливо – з великим водійським досвідом, адже часто саме він дає ілюзію захищеності від усіх бід. При тому, що автомобілісти з багаторічним стажем – такі ж часті учасники ДТП, як і новачки.
  • При перетині перехресть звертайте увагу не тільки на світлофор. Обов’язково дивіться по сторонам, навіть якщо ви нічого не порушуєте. Для зіткнення досить одного неуважного водія.
  • Завжди витримуйте дистанцію, адже навіть при натисканні гальма система спрацьовує через кілька секунд. Все вирішують миті і сантиметри, тому якщо дистанція між вами та іншим автомобілем буде занадто маленька – в екстреній ситуації це практично вірне зіткнення.
  • Не провокуйте інших автомобілістів занадто агресивною поведінкою. Не зловживайте звуковими сигналами без потреби. Дотримуйтеся загальної швидкості потоку при жвавому русі. Уникайте «нервових» автомобілів. Краще пропускайте надмірно швидких водіїв, якщо вони йдуть на обгін, адже на дорозі завжди можна ручатися тільки за свою поведінку.
  • Будьте особливо уважні, якщо на дорозі з’являється автомобіль зі спецсигналами – пожежна або поліцейська машина, швидка допомога. Крім того, що вам може знадобитися різко і обережно пропустити її вперед, позаштатна ситуація може вивести з рівноваги автомобілістів-новачків. Тому будьте готові, що на вашому шляху може несподівано виникнути інша машина.

А якщо ви вже давно впевнений і досвідчений водій, а для повного щастя вам не вистачає тільки машини мрії – звертайтеся до нас! Компанія «Укр-Прокат» пропонує орендувати в Харкові авто на будь-який смак, бюджет і під будь-які завдання.


3 людей
переглядають цей автомобіль