close menu

Багажник на даху – це дуже зручно, практично і універсально. Але тільки якщо його правильно вибрати. Головний критерій – спосіб кріплення цього самого багажника до автомобіля. Тому що якщо з розмірами і матеріалом все очевидно, тут починаються нюанси. Укр-Прокат розповідаємо більш детальну інформацію!

  • Багажники, які кріпляться за водостоки, можна закріпити в будь-якому місці. Тому він і сам може бути будь-якого розміру, а ще його можна переставити на іншу машину з такими ж кріпленнями.
  • Якщо на даху є спеціальні штатні кріплення, то краще використовувати для багажника їх. Вони спеціально посилені під такі навантаження, так що це надійніше. З недоліків – вибір розмірів обмежений тими ж штатними кріпленнями.
  • Т-подібний профіль в основному використовується на позашляховиках і інших габаритних машинах. Це дуже хороший і якісний тип кріплення, але, на жаль, недостатньо популярний. Уздовж даху прокладені спеціальні напрямні, на яких можна зафіксувати поперечини. Вантаж знаходиться майже впритул до даху, але не торкається його.
  • Рейлінги – це дві рейки уздовж даху, на невеликій відстані від нього. Суть така ж, як у Т-образних профілів, але ця система трохи простіша. Конструкція дуже універсальна, але потрібно враховувати, що центр ваги вантажу трохи зміщується, і це впливає на поведінку автомобіля.
  • Інтегровані рейлінги відрізняються від звичайних відсутністю просвіту між ними і дахом. Це більш нова технологія, але вона зустрічається все частіше. Проблема тільки в тому, що багажник доведеться підбирати під конкретну модель, щоб фіксатори увійшли куди потрібно. Є універсальні багажники, але рекомендуємо спочатку проконсультуватися з фахівцем.

Нестандартні багажники на дах

Що робити, якщо у автомобіля гладка дах без кріплень і рейлінгов? Тут є такі варіанти:

  • Кріплення багажника встановлюються на додаткові фіксатори, а ті вже кріпляться на дверний отвір. Важливо, щоб всі елементи, що контактують з кузовом, були гумовими або з полімерним покриттям. Це мінімізує ризики ушкоджень.
  • Багажники на магнітах можна встановити буквально де завгодно. Але вони підходять тільки для легких вантажів і можуть подряпати кузов.
  • Надувні багажники фіксують ременями через салон. Це хороший варіант для маленьких авто, на які не можна встановити стандартний багажник на дах.

На що ще звернути увагу?

Визначтеся з формою багажника: корзинка або поперечні дуги. Найдоступнішими вважаються сталеві дуги прямокутного перетину. А для регулярного використання краще підійде полегшений алюміній з аеродинамічним профілем. Крім того, дуги дають більше простору для вибору, поки розміри кошика обмежені розмірами даху.

Зверніть увагу, яку вагу витримує багажник. А ще – на яку вагу розрахований дах вашого автомобіля. Що стосується матеріалів, крім сталі та алюмінію ще є високоміцний ABS-пластик. Продумайте, чи потрібні вам додаткові фіксатори або захисні системи. Мабуть, для початку цього вистачить!


4 людей
переглядають цей автомобіль