close menu

Парковка – одне з найскладніших завдань для автомобілістів-початківців. Та й досвідчені водії часто переживають, де б краще залишити машину. Ми в «Укр-Прокат» в Одесі розібралися з основними правилами і тонкощами, і зараз все розповімо!

Багато хто полюбляє паркуватися десь збоку, далеко від інших машин, де точно нікого немає. Це стовідсоткова гарантія, що ви не зачепите чужий автомобіль і не пошкодите власний. А іноді проблема в неправильному налаштуванні дзеркал або навіть регулюванні сидіння. Через це страждає огляд, і водій дійсно відчуває себе невпевнено. Таку проблему треба вирішувати! Але якщо ваша проблема – тільки страх і невпевненість, то саме час починати з ними боротися!

  1. Напевно ви не раз бачили, як інші водії на парковці не дотримуються розмітки. Наприклад, зупиняються прямо на лініях. В основному це банальна неуважність і принцип «і так зійде». Ми настійно не радимо повторювати цей досвід. По-перше, це порушення правил. По-друге, ви можете заважати іншим таким же водіям. Дрібні сутички з подряпинами або вм’ятинами найчастіше відбуваються саме в таких ситуаціях. Тож вибирайте місце згідно з розміткою.
  2. Розраховуйте габарити свого автомобіля. Не потрібно вибирати найбільше паркувальне місце – вам потрібно місце за розміром. Наприклад, для класу А це близько 7-8 квадратів, а для представницького класу – 12-14 квадратів.
  3. Краще паркуватися на відкритій місцевості. Якщо ви стоїте прямо біля будинку – хтось може кинути щось з вікна. А на деревах люблять збиратися птахи, які забруднять машину. Крім того, під час негоди з дерева може впасти гілка, а то і сам стовбур.
  4. По можливості вибирайте криті парковки. Це захист від дощу, снігу та палючого сонця. Вам не доведеться сідати в розпечене авто або довго розчищати його щіткою.
  5. Кращий вибір, звичайно ж, повноцінний критий паркінг в окремому приміщенні. Підземний або наземний – вже не має значення. Це не тільки захист від негоди, але ще і охоронна система з відеоспостереженням.
  6. Зверніть увагу, щоб поруч не було шкіл, дитячих садків, майданчиків і стадіонів. Це завжди підвищені ризики і для вас, і для оточуючих.
  7. Якщо боїтеся недосвідчених водіїв, паркуйтесь біля машин з попереджуючим знаком. Так-так, саме біля. У більшості випадків новачки зачіпають інші автомобілі не під час зупинки, а пізніше, коли виїжджають з паркувального місця. Так що з цієї точки зору не варто зупинятися навпроти.
  8. На багаторівневих парковках уникайте місць на поворотах. Те ж саме стосується будь-яких паркінгів зі складною розв’язкою. Інакше висока ймовірність, що за той час, що вас не буде, хтось таки «спіткнеться» за вашу машину. Саме в таких ситуаціях найчастіше з’являються бічні пошкодження. До речі, у продажу або для оренди такі місця зазвичай пропонують з великою знижкою. Тільки от вона не перекриє витрати на ремонт кузова.
  9. Вибирайте місце біля інших машин. Безпека віддалених кутів досить уявна. Після вас на ту ж стоянку приїдуть інші водії, і їм доведеться об’їжджати і паркуватися біля вас.
  10. Перевірте, що ви точно не перекриваєте нікому виїзд. Якщо це сталося, але ви нічого не можете змінити, залиште на лобовому склі записку з вашими контактами.

6 людей
переглядають цей автомобіль