close menu

При виборі старої машини відразу виникає безліч питань щодо того, як перевірити її справність і реальний стан. Існує безліч хитрощів, якими користуються недобросовісні продавці, щоб підняти ціну. Серед них – скручування пробігу.

І ця проблема відома всьому світу. Вона поширена в комерційних машинах, щоб заощадити на податках і платіжках, пов’язаних з пробігом за певний час. Але в першу чергу – на ринку б/у автомобілів, які продають колишні власники.

За статистикою майже 50% старих авто в продажу мають скручений пробіг. В середньому його зменшують на 30-50 тисяч кілометрів. Не знаючи цього, покупець ризикує придбати куди більш зношену і проблемну машину, ніж передбачає. Причому за завищену вартість.

Ми розповімо, на які ознаки звернути увагу, щоб уникнути неприємностей:

  1. Скористайтеся одометром. Це прилад для вимірювання кількості обертів колеса. Середньостатистичний автомобіліст за рік проїжджає близько 20 тисяч кілометрів, в залежності від міста та способу життя. Якщо автомобілю близько 7 років, а на одометрі ви бачите пробіг менше 90 тисяч кілометрів, швидше за все він був скручений.
  2. Слідкуйте за індикаторами. Деякі електронні датчики сигналізують про те, що пробіг був скручений. На екрані з’являється значок зірочки – попередження. Схема розрахована на те, що покупець не в курсі такої можливості або не зверне на це увагу.
  3. Вивчіть ділення. У деяких механічних одометрах відстань між поділами після скручування пробігу змінює колір.
  4. Розгляньте приладову панель. Всі зазори і кріплення повинні бути рівними і однаковими, без слідів скручування. Механічні пошкодження вказують на те, що панель розбирали. Якщо власник стверджує, що ніяких ремонтних робіт не було – швидше за все він скручував пробіг.
  5. Вимагайте сервісну книжку. Чим більше водій проїжджає за рік, тим частіше йому доводиться звертатися в автосервіс на профілактику і заміну зношених деталей. Кожен візит відзначається в сервісній книжці. Якщо ви бачите в ній якісь правки або підчищення – це тривожний сигнал.
  6. Перевірте педалі і кермо. Якщо пробіг на одометрі невеликий, але педаль гальма занадто затерта – швидше за все він скручений. За тим же принципом звертайте увагу на потертості рульового колеса і стан килимків.
  7. Заміряйте висоту протектора. Якщо шини на автомобілі не міняли з моменту покупки, за висотою протектора можна розрахувати їх реальний знос, а значить – справжній пробіг.
  8. Перевірте запчастини. Це стосується вузлів, схильних до природного зносу. Якщо в автомобілі з маленьким пробігом вже замінені деякі з них – ймовірно пробіг був скручений.
  9. Зверніться до фахівців. Сторонній фахівець з автосервісу зможе точно продіагностувати автомобіль. Досвідчені майстри знають, в якому стані знаходяться основні вузли після пробігу в 30, 70 або 100 тисяч кілометрів.

Не хочете турбуватися про такі дрібниці? Завжди можна орендувати авто на час, адже всі машини в нашому автопарку регулярно проходять технічний огляд і перевірки. Ви точно будете знати, в якому стані берете автомобіль в оренду у Львові. Для цього звертайтеся до нас в «Укр-Прокат»!


5 людей
переглядають цей автомобіль