При виборі старої машини відразу виникає безліч питань щодо того, як перевірити її справність і реальний стан. Існує безліч хитрощів, якими користуються недобросовісні продавці, щоб підняти ціну. Серед них – скручування пробігу.
І ця проблема відома всьому світу. Вона поширена в комерційних машинах, щоб заощадити на податках і платіжках, пов’язаних з пробігом за певний час. Але в першу чергу – на ринку б/у автомобілів, які продають колишні власники.
За статистикою майже 50% старих авто в продажу мають скручений пробіг. В середньому його зменшують на 30-50 тисяч кілометрів. Не знаючи цього, покупець ризикує придбати куди більш зношену і проблемну машину, ніж передбачає. Причому за завищену вартість.
Ми розповімо, на які ознаки звернути увагу, щоб уникнути неприємностей:
- Скористайтеся одометром. Це прилад для вимірювання кількості обертів колеса. Середньостатистичний автомобіліст за рік проїжджає близько 20 тисяч кілометрів, в залежності від міста та способу життя. Якщо автомобілю близько 7 років, а на одометрі ви бачите пробіг менше 90 тисяч кілометрів, швидше за все він був скручений.
- Слідкуйте за індикаторами. Деякі електронні датчики сигналізують про те, що пробіг був скручений. На екрані з’являється значок зірочки – попередження. Схема розрахована на те, що покупець не в курсі такої можливості або не зверне на це увагу.
- Вивчіть ділення. У деяких механічних одометрах відстань між поділами після скручування пробігу змінює колір.
- Розгляньте приладову панель. Всі зазори і кріплення повинні бути рівними і однаковими, без слідів скручування. Механічні пошкодження вказують на те, що панель розбирали. Якщо власник стверджує, що ніяких ремонтних робіт не було – швидше за все він скручував пробіг.
- Вимагайте сервісну книжку. Чим більше водій проїжджає за рік, тим частіше йому доводиться звертатися в автосервіс на профілактику і заміну зношених деталей. Кожен візит відзначається в сервісній книжці. Якщо ви бачите в ній якісь правки або підчищення – це тривожний сигнал.
- Перевірте педалі і кермо. Якщо пробіг на одометрі невеликий, але педаль гальма занадто затерта – швидше за все він скручений. За тим же принципом звертайте увагу на потертості рульового колеса і стан килимків.
- Заміряйте висоту протектора. Якщо шини на автомобілі не міняли з моменту покупки, за висотою протектора можна розрахувати їх реальний знос, а значить – справжній пробіг.
- Перевірте запчастини. Це стосується вузлів, схильних до природного зносу. Якщо в автомобілі з маленьким пробігом вже замінені деякі з них – ймовірно пробіг був скручений.
- Зверніться до фахівців. Сторонній фахівець з автосервісу зможе точно продіагностувати автомобіль. Досвідчені майстри знають, в якому стані знаходяться основні вузли після пробігу в 30, 70 або 100 тисяч кілометрів.
Не хочете турбуватися про такі дрібниці? Завжди можна орендувати авто на час, адже всі машини в нашому автопарку регулярно проходять технічний огляд і перевірки. Ви точно будете знати, в якому стані берете автомобіль в оренду у Львові. Для цього звертайтеся до нас в «Укр-Прокат»!