close menu

Ціна на пальне постійно змінюється. І це все ще одна з головних витрат на утримання автомобіля. Але на практиці велика кількостей бензину витрачається даремно через неправильну їзду і дрібні нюанси.

На що ж звернути увагу, щоб заощадити на паливі?

  • Плануйте маршрут і час. Уникайте пробок, зайвих кіл і довгих простоїв. Весь той час, що машина стоїть на місці з запущеним двигуном, вона даремно витрачає паливо. Витрата на холостому ходу – близько 1-1,5 літри на годину. З тих же причин не варто довго прогрівати сучасні мотори. Їм це ні до чого, а ви витрачаєте бензин.
  • Їдьте плавно. Висока швидкість і різкі прискорення спалюють великий об’єм палива. Розганяйтеся і сповільнюйтеся плавно, без різких стрибків в будь-яку із сторін. Мінімальна витрата палива буде при їзді з тією оптимальною швидкістю машини, яка вказана в технічній документації – крейсерною.
  • Вимикайте обладнання. Не залишайте включеними прилади, які вам не потрібні. Адже так чи інакше все в салоні працює від двигуна. Перевантажений генератор спалює багато палива. Незначний вплив є навіть у занадто потужних фар.
  • Охолоджуйте автомобіль. Намагайтеся не перегрівати машину, особливо влітку. Паркуйтеся в тіні і уникайте зупинок під прямими сонячними променями. Висока температура та перегріте повітря провокують підвищену витрата палива
  • Слідкуйте за аеродинамікою. Обтічність і вага машини безпосередньо впливають на витрату палива. Не дарма виробники прагнуть максимально полегшувати всі швидкісні моделі і роблять їх обтічними. Не захаращуйте салон і багажник непотрібними речами. Зніміть багажник з даху, якщо він вам не потрібен.
  • Вчасно заправляйтеся. Досвідчені автомобілісти знають, що краще за все заправлятися пізно ввечері або з самого ранку. Це пов’язано з щільністю палива, яка залежить від температури зовні. Чим щільність вища – тим менше бензину потрапляє в бак. А заодно намагайтеся відразу заповнюватися повністю. Це набагато корисніше для двигуна, ніж доливати бензин кожні 5-7 літрів.
  • Ремонт і обслуговування. Потурбуйтеся про теплоізоляцію двигуна на зимову пору року. На прогрів машини завжди витрачається багато палива, тому краще, щоб вона не переохолоджувалася. А на парковці або в гаражі використовуйте спеціальні ковдри. Заодно відстежуйте стан всіх робочих вузлів. Наприклад, повітряний фільтр прямо позначається на витраті палива. Як і стан та тиск в шинах.

Але не всі способи економії однаково хороші. Наприклад, не варто зловживати відключення електроприладів. Не відмовляйтеся від кондиціонера, музики або бортового комп’ютера, якщо вони вам потрібні. Ви втратите більше, ніж придбаєте.

Сумнівний спосіб – спроби сховатися в тіні вантажної фури в спеку. Є думка, що так можна заощадити 2-3% бензину. Але вам постійно доведеться підлаштовуватися під чужий темп і дихати вихлопами.

Відмовтеся від сумнівних присадок для двигуна, які нібито повинні знизити витрату бензину. Мало того, що вони неефективні, так ще й ремонт мотора при поломці обійдеться в рази дорожче.

Ще один безпрограшний спосіб заощадити на утриманні машини в цілому – вибирати її під свої завдання. Маленький смарт – для міста, великі позашляховики – для подорожей, легкі і спритні представницькі авто – для відряджень. І все це знайдеться в великому автопарку «Укр-Прокату» в Одесі!


3 людей
переглядають цей автомобіль