close menu

Автошколу закінчено, права отримані, але навчання взаємодії з машиною триває. Тепер важливо навчитися правильно доглядати за машиною, діагностувати та перевзувати. Але насамперед, розберемося, як заправити автомобіль на заправці.

Як зрозуміти, що пора на заправку?

Індикатор рівня палива у будь-якій машині розташований на приладовій панелі. Зазвичай, на шкалі є декілька відміток, що відображають обсяг залишку палива у бензобаку. Якщо стрілка приладу наближається до нижнього поділу шкали, варто пошукати заправку. Якщо бензину залишилось критично мало, вмикається лампочка.

Досвідчені водії, зазвичай, не чекають, коли індикатор засвітиться та вирушають до заправки заздалегідь. Однак, якщо лампочка ввімкнулась, не варто занадто хвилюватись: паливо ще не скінчилось,  а залишку бензину повинно вистачити, аби добратися до найближчої АЗС, тобто на подолання відстані від 20 до 40 кілометрів, в залежності від марки та моделі авто.

Де краще заправлятися?

Невеличкі самостійні заправки, що не належать до жодної з великих мереж АЗС не завжди забезпечують належну якість палива. Тому краще потурбуватися про своєчасне поповнення запасу палива на перевірених заправках. Зауважимо, що в різних місцях паливо може відрізнятися якістю та ціною. Тож краще спитати поради у водіїв  зі стажем або спробуйте залити паливо у різних місцях та порівняйте, як це відзначиться на витраті палива.

Важливе правило, якого намагаються дотримуватися відповідальні водії: завжди заливати бензин з одним індексом, що рекомендований для вашої машини виробником. Звичайно, якщо ви один раз відступите від правила при відсутності потрібного бензину, нічого критичного не станеться.

Увага! Перш, ніж заправити автомобіль, потрібно пересвідчитись, що обрали пістолет з потрібним видом палива, аби не залити бензин замість дизельного палива чи навпаки. Аби уникнути небажаної ситуації, просто уважно слухайте, коли оператор називатиме номер колонки, вид палива та ціну.

Заправляємо машину

Заправку можна здійснювати самостійно, тоді потрібно виконати таку послідовність дій:

 • Визначаємо, з якого боку автомобіля знаходиться бак для палива. На приладовій панелі, зазвичай, є стрілка, нанесена поруч із зображенням бензоколонки, що вказує на потрібний бік, яким вам потрібно наблизитись до бензоколонки.
 • Припаркуйте авто таким чином, аби шланги опинилися напроти лючка бензобаку.
 • Зупиніть машину, заглушіть двигун та поставте на ручне гальмо. Закрийте вікна та візьміть ключ від машини.
 • Якщо побачите перелік правил користування заправкою, неодмінно ознайомтесь з ними: це точно не буде зайвим.
 • Відкрийте лючок баку. Для цього може бути передбачена спеціальна кнопка в салоні, ключ від баку або безпосереднє натискання на лючок. Що саме на вашому автомобілі? Краще дізнатися заздалегідь.
 • Відкрийте кришку бензобаку.
 • Тепер можна взяти заправний пістолет від шлангу з потрібним бензином. Тримайте його вертикально, аби запобігти виливанню палива.
 • Вставте пістолет до бензобаку та ще раз перевірте тип палива.
 • Натисніть курок пістолету та зафіксуйте його. Ви почуєте клацання.
 • Підійдіть до каси та оплатіть пальне. Поки ви здійснюєте оплату та повертаєтесь до машини, паливо заливається в бак.
 • Коли заправка завершена, натисніть на курок та дістаньте пістолет. Поверніть пістолет не місце.

При повній заправці авто в баку буде утворюватися тиск. Коли кількість палива буде достатньою, фіксатор від’єднається самостійно.


2 людей
переглядають цей автомобіль