close menu

Заміна шин – класична проблема, з якою всі автомобілісти стикаються двічі на рік. Крім того, що покришки потрібно вчасно замінити, другий комплект ще й доведеться десь зберігати. Причому у відповідних умовах, щоб через півроку його можна було використовувати знову, а не тільки викинути.

Розповідаємо, як це зробити!

Підготовка

Перш ніж відправити шини в сезонну відпустку, їх потрібно ретельно вимити. Обов’язково змийте всю грязь, пісок і гравій. Щоб потім було зручніше встановлювати колеса на місця, підпишіть кожну шину. Не всі покришки можна міняти місцями. Навіть гуму з ненаправленим протектором не варто встановлювати в протилежну сторону, інакше вона буде не така ефективна, безпечна і довговічна. А для деяких видів це ще більш принциповою.

Упаковка шин

При зберіганні уникайте попадання вологи на гуму або диски. Зокрема тому колеса не зберігають на відкритих балконах. Але врахуйте, що поліетиленові пакети і плівки – не найкращий варіант. Вони не пропускають повітря, тому при перепаді температур всередині утворюється конденсат. І замість захисту від вологи виходить її створення. Спеціально для шин є вологозахисні неткані чохли з повітропроникного матеріалу.

Температурний режим

Зберігайте гуму в сухому провітрюваному приміщенні, уникайте прямих сонячних променів і будь-якого агресивного середовища. Дотримуйтеся температурного режиму, який рекомендує виробник. В середньому, це від 0 до +25 градусів. Не рекомендуємо холодні неопалювані приміщення, на зразок балконів і горищ.

У той же час, обов’язково уникайте близькості приладів опалення. І при перегріванні, і при переохолодженні властивості гуми погіршуються, з’являються тріщини, зменшується еластичність. Деякі пошкодження можуть бути непомітними неозброєним оком, але потім покришка лусне прямо під час руху. Те ж саме трапляється при довгому впливі ультрафіолету, будь то сонце або неонове світло.

 Зберігання в будинку

Найкраще зберігати шини на дисках – так вони не деформуються, а всередину не потрапить бруд і волога. Заодно не доведеться кожного разу повністю перевзувати машину і менше ризик пошкодити покришки.

Диски складаються горизонтально в стопку одна на одну. Або ж їх можна вішати на спеціальних кріпленнях. З шинами без дисків так не можна – вони можуть деформуватися. Їх зберігають суворо вертикально і бажано кілька разів на місяць провертати їх по осі.

Зберігання на складах

Якщо вам нікуди скласти гуму в будинку, в міжсезоння її можна здати на спеціальні склади. Переконайтеся, що територія опалюється. А краще – вибирайте спеціалізовані компанії, які зможуть забезпечити всі умови саме для автомобільної гуми.

Закінчення сезону

Перш ніж встановити шини на автомобіль, перевірте стан кожної з них. Вивчіть балансування і висоту протектора – це безпосередньо впливає на безпеку, комфортну їзду і зносостійкість гуми.

Не хочете турбуватися про заміну і зберіганні шин самостійно? Вихід є! Орендуйте машину в міру необхідності – і отримаєте її повністю укомплектованою під ваші завдання з урахуванням погоди і пори року. А вибрати модель до душі можете відразу в каталозі «Укр-Прокат» в Одесі!


2 людей
переглядають цей автомобіль