close menu

Питання економії палива стоїть дуже гостро, адже ціни на бензин залишаються стабільно високими або ж далі зростають. В таких умовах дорога кожна літра.

Чи реально знизити витрати бензину, особливо в зимовий період? Які реальні дії допоможуть економити і не так часто їздити на заправку?

Щоб зменшити витрати пального взимку, вам слід:

  1. Навчитись економно їздити.
  2. Контролювати стан деталей автомобіля.

Детальніше про все далі.

Агресивне водіння – це на 15% більше бензину!

Різкий старт, швидий розгін та стрімке гальмування стають чи не найвагомішою причиною збільшення витрат палива. Економний режим – це 60-90 км/год на невеликих обертах. Звикайте до повільного старту, поступового розгону, ніколи не їдьте швидше, ніж це передбачено в межах міста. Також вчасно знижуйте швидкість на світлофорі та пішохідному переході. Всі ці прості дії допоможуть істотно зекономити.

Чи не кожен водій знає, як витрачається пальне при стоянні в заторах. Уникайте часу пік або оберіть інший маршрут, оскільки режим старт-стоп моментально “з’їдає” ваш бензин. Якщо ж заторів не уникнути, то стійте правильно. Постійний повільний рух авто допоможе економити. Щоб змусити їхати машину із стану спокою потрібно значно більше пального, ніж при постійному русі.

Питання економії взимку стоїть дуже гостро, адже коли на вулиці холодно, двигун довше прогрівається та більше споживає. Тому не варто протягом тривалого часу гріти авто на холостому ходу. Із якісним мастилом вам буде достатньо 1 хв., після чого можна рушати. Двигун прогріється на ходу вже через 5-10 хв спокійної їзди.

Чим в гіршому стані авто, тим більше палива потрібно

Завжди слідкуйте за справністю всіх деталей в машині. Це допоможе істотно знизити споживання палива.

  1. Перевіряйте тиск в шинах. Якщо тиск буде зниженим,  автомобілю важче рухатись і відповідно витрати пального збільшаться приблизно на 5%. Не ігноруйте стан коліс загалом, бо від цього також залежить якість руху авто. На “лисій”, деформованій резині важко їхати, в таких умовах двигун витрачає додаткове паливо для роботи, а от якісна зимова резина – запорука легкості в русі автомобіля.
  2. Звертайте увагу на стан повітряного фільтра. Брудний повітряний фільтр обмежує потік повітря, яке поступає до двигуна, а це в свою чергу зменшує його потужність та збільшує розхід пального на 10 %. Повітряні фільтри рекомендують змінювати кожні 30 тис.км. та для економії пального краще робити це ще частіше.
  3. Своєчасна чистка або заміна свічок запалювання. Брудні свічки зменшують потужність двигуна. Тому ви все більше тиснете на газ і збільшуєте витрату бензину.
  4. Взимку використовуйте моторне масло з низькою в’язкістю. При мінусових температурах синтетичне моторне масло – найкращий варіант. Пам’ятайте, що чим більш густе масло, тим більша витрата пального.

Найкраще проводити заміну свічок, масла та фільтра разом через кожні 10-12 тис. км. Тоді двигун матиме більший ресурс для ефективної роботи.

Додаткові споживачі пального, які “живуть” у вашому автомобілі

Пічка взимку – ще одна витрата. Коли ми вмикаємо обігрів, відбувається навантаження на генератор через що є підвищений розхід пального.  В холодний період року важливо, щоб двері та вікна машини були щільно закриті та зберігалось тепло в салоні.

Також візьміть до уваги, що чим більша вага автомобіля, тим більше пального він споживає. Тож якщо ви давненько не прибирали в машині, пора виправляти ситуацію. Найперше загляньте в багажник і заберіть звідти все непотрібне. Взимку перед початком поїздки обов’язково очищайте авто від снігу та льоду. Тим самим ви не тільки уникнете небезпечних ситуацій на дорозі, а й зменшите вагу машини.

Якщо ви будете дотримуватись всіх цих правил, отримаєте суттєву економію до 30% на пальному.


4 людей
переглядають цей автомобіль