close menu

За статистикою Асоціації автовиробників України, на території країни автомобілі виробляють такі підприємства: «Богдан», «ЗАЗ», «АвтоКрАЗ», ПАТ «Завод ЧАСІВОЯРСЬКІ автобуси», «Еталон», ПрАТ «Єврокар», АТ «Черкаський автобус». Серед світових брендів, які орендували або придбали в Україні робочі площі – Chery та Chevrolet.

Провідним вітчизняним виробником залишається Запорізький автомобілебудівний завод. При співпраці з ЗАЗ Chevrolet випустили окрему модель ЗАЗ Chevrolet Chance. Вона продається в Україні та за її межами. Це ліцензована копія Lanos, але дешевша завдяки локалізації виробництва, місцевим матеріалами та вітчизняній гумі.

Впевнено освоюють ринок корейські автовиробники. Наприклад, машини SsangYong і Geely збираються в Кременчуці.

Абсолютний лідер з виробництва легкових машин – «Єврокар». Один із заводів Skoda знаходиться в Закарпатській області, в селі Соломоново. Це унікальне за своєю суттю підприємство, яке повністю оснащене європейським обладнанням. «Єврокар» також випускає автомобілі Volkswagen, Audi та SEAT.

«Богдан» випускає бюджетні машини на основі ВАЗівських деталей. Фірмові цехи в Черкасах збирають такі марки, як JAC, Great Wall та Lifan. Вони не тільки добре продаються в Україні, а й йдуть на експорт. А паралельно компанія збирає популярні в усьому світі KIA та Hyundai.

Ринкові особливості

Економічна та політична ситуація впливають і на випуск автомобілів. Наприклад, тільки за 2018 рік обсяги виробництва комерційних авто скоротилися майже вдвічі – на 47%. Зате на 17% збільшилося виробництво автобусів. Найбільше автобусів випускають Часовоярский автобусний завод і корпорація «Еталон».

Остання і одна з найпопулярніших моделей концерну ЗАЗ – ZAZ Vida. Її історія стала закономірним продовження успіху Chevrolet Aveo, в якій вдалося об’єднати європейські стандарти, корейську якість та українську вартість.

У салоні ZAZ Vida легко розміщується п’ять пасажирів. Місткий багажник – на 400 літрів. Максимальна швидкість автомобіля – 170 км/год при обсязі бака в 45 літрів.

Переваги українського складання

Перший і головний плюс вітчизняної збірки – це зниження ціни машини на 5-15%. Численні світові бренди самі відмовляються від ввезення автомобілів в інші країни та замість цього відкривають локальні виробництва. Це вигідніше. Наприклад, в Індії ввізне мито може досягати 100% вартості машини.

Динамічний ринок України поступово розвивається, незважаючи на складну економічну ситуацію. Тому багато брендів вже оцінюють його перспективи і можливості.

Принципової різниці в якості між місцевою та іноземною збіркою немає. Автомобілісти зазначають, що іноді українська збірка навіть довговічніша, тому що наші комплектуючі та деталі адаптовані під наші дороги та транспортну ситуацію в цілому.

А якщо вам потрібно орендувати авто в Харкові звертайтеся до нас! Великий автопарк «Укр-Прокат» до ваших послуг! У нас є машини різних марок та місткості, під будь-які завдання: від сімейних подорожей до ділових відряджень.


2 людей
переглядають цей автомобіль