close menu

Кожен автолюбитель хоч раз замислювався, так чим же краще оформити салон – шкірою або тканиною. Насправді єдиної правильної відповіді тут немає, і в підсумку все вирішують особисті пріоритети і вподобання. Але ми в «Укр-Прокат» в Києві хочемо поділитися основними особливостями обох матеріалів в процесі використання.

Шкіряний салон

В першу чергу шкіра – це про естетику і престиж. Хоча насправді зараз цей матеріал вже набагато доступніший, і його можуть дозволити собі не тільки власники люксових авто. Крім того, є багато дуже якісних замінників.

Шкіряні салони значно виграють у текстилю з точки зору практичності. Щоб прибрати пляму або розлиту рідину, досить протерти поверхню ганчіркою. Головне, щоб матеріал одразу був якісний. І тоді він благополучно прослужить багато років. У той же час, якщо пляма дійсно серйозна, ця перевага обертається невеликою проблемою. Бо безпечні засоби для чищення для шкіри дорожчі.

Але головний недолік шкіряного салону – чутливість матеріалу до температур. На спеці сидіння дуже нагріваються і нагадують гарячу сковорідку, а взимку постійно промерзають. З цієї точки зору текстиль, звичайно, виграє. А ще шкіра не пропускає повітря, чим створює своєрідний парниковий ефект. Якщо це важливо, варто звернути увагу на перфоровану оббивку

Існують навіть американські дослідження, що в спеку через скло шкіра прогрівається до 70 градусів. А при перемерзання в мороз дешевий матеріал взагалі може тріснути. Хоча, звичайно, вже є крісла з підігрівом. Це вирішує проблему, хоч і додає витрат.

Салон із тканини

Тканина хороша поєднанням доступності і різноманітності. Є дуже багато варіантів з різними фактурами, щільністю і характеристиками в цілому. Тут великий вибір кольорів і можна куди різноманітніше експериментувати з дизайном.

Тканина не залежить від температури, і завжди залишається комфортною. А ще вона істотно дешевша за якісну шкіру. І у неї немає характерного для шкіри аромату, який приємний далеко не всім. Але вона потребує гідрофобного просочення від вологи.

Головний недолік текстилю – його чутливість до забруднень і запахів. На тканинних сидіннях краще не їсти, уникати паління і використовувати спеціальні захисні засоби для обробки. Відчищати плями буде набагато складніше. А тканинний салон і без постійних хімчисток зношується швидше за шкіряний. Хоча обслуговувати його в підсумку дешевше.

Якщо ви плануєте в майбутньому перепродавати машину, то тут теж вигідніше брати тканину. Все тому, що за хороші шкіряні сидіння доведеться істотно доплатити. І під час перепродажу ви зможете відбити тільки маленьку частину цієї суми.

Крім того, є різні види тканини. Наприклад, флок і велюр істотно перевершують звичайний текстиль з точки зору міцності, практичності, довговічності і навіть пожежної безпеки. Те ж саме стосується алькантари. Це так звана штучна замша, яка гармонійно поєднує переваги обох матеріалів, хоч і обійдеться не особливо дешевше за шкіру.


4 людей
переглядають цей автомобіль