close menu

З 19 по 23 вересня у Львові пройде ювілейний 25-ий Форум Видавців. Це безперечно найгучніша літературна, книжкова і культурна подія України в своїй сфері. Більш того, відома вона і в усій Центрально-Східній Європі.

Протягом п’яти днів пройде близько тисячі заходів, під час яких можна буде поспілкуватися з улюбленими авторами, придбати книжки, прослухати лекції та розповіді видавців, взяти участь в воркшопах і майстер-класах. При цьому події не обмежуються однією локацією. Всього їх буде близько 50, включаючи Палац Мистецтв.

В програму входять читання, літературні конкурси та акції, презентації авторів і видавництв, авторські зустрічі та автограф-сесіїї, круглі столи, перформанси та безліч інших приємних і корисних активностей.

Трохи історії

Ідея створення видавничого форуму виникла ще в 1994 році. Тоді його майбутній президент Олександра Коваль хотіла створити майданчик, де могли б обмінюватися досвідом і знаннями всі, хто зацікавлений у видавничій справі. У той же рік пройшов перший Форум. В його рамках відбулося близько 25 тематичних заходів та книжковий ярмарок.

З того ж року організація форуму бере участь в експозиціях на міжнародних ярмарках у Варшаві, Вільнюсі, Лейпцигу, Франкфурті та Пізі. А в 1995 заснована премія «Книга Форуму видавництв», пізніше перейменована в BookForum Best Book Award.

Тема Форуму

Тема ювілейного Форум Видавців у Львові в 2018 році – Ринок Свободи.

Відповідно до одного з визначень, свобода – це відсутність перешкод на шляху, можливість самовираження і здатність самостійно вирішувати, як поводитися в тій чи іншій ситуації. Це свобода особистості, свобода групи людей, свобода всієї країни.

Але суспільне життя передбачає комунікацію. Саме вона – запорука мирної, продуктивної і приємної взаємодії. Тому важливо виявляти розуміння і емпатію, враховувати потреби і бажання інших людей. В результаті необхідність підлаштовуватися призводить до того, що доводиться жертвувати своєю свободою.

Саме цей непростий зв’язок пропонують відстежити організатори в рамках фокусної теми. Так чи інакше, кожен «торгує» своєю свободою під впливом навколишнього світу і обставин. Але де ця межа? Що таке спекуляція поняттям «свобода» і як вона використовується в пропаганді?

Така складна тема обрана не випадково. Адже протягом всіх цих років Форум Видавців об’єднував людей з різним світоглядом і цінностями. Захід завжди був відкритим майданчиком для взаємодії та обміну власним досвідом. І саме тут питання свободи в цілому і свободи як ринкового поняття – особливо актуальне.

Програма заходу

Урочисте відкриття відбудеться увечері 19 вересня. Крім привітань, вручення нагород і подяк, на гостей чекає гучний концерт.

З цікавих подій не пропускайте:

  • Церемонію вручення премії Book Forum Best Book Award;
  • Міжнародний літературний фестиваль;
  • Ніч поезії і музики;
  • Львівський книжковий ярмарок з презентаціями новинок;
  • Благодійну акцію зі спеціальними заходами і концертом для пенсіонерів;
  • Львівський бібліотечний форум, організований Українською бібліотечною асоціацією, тощо.

А щоб не тільки зручно дістатися до 25-го львівського Форуму Видавців, але і добре провести час в цілому – звертайтеся до нас. І вам більше не доведеться турбуватися про планування маршрутів чи пошук транспорту. Адже компанія «Укр-Прокат» надає великий вибір автомобілів в оренду у Львові!


2 людей
переглядають цей автомобіль