close menu

Що робити, побачивши власне авто на евакуаторі? А чи знаєте ви, чому взагалі автомобіль може бути евакуйований з місця паркування? Погодьтеся: якщо водій добре знає, у яких випадках це відбувається, вірогідність побачити свою «ластівочку» на евакуаторі стане значно меншою.

У яких випадках це буває?

Евакуація транспортного засобу є заходом, що допомагає попередити порушення правил, які передбачають всі нюанси експлуатації, використання та керування транспортним засобом. Ось декілька найбільш типових випадків, коли це може статися:

  1. У водія немає водійського посвідчення або він позбавлений права на водіння автомобілем. Виключення складає випадок навчальної їзди.
  2. Автомобіль припарковано у недозволеному місці. Евакуація можлива лише за наявності інформаційної таблички, що попереджає про роботу евакуатора.
  3. Автомобіль стоїть на пішохідному переході або ближче, ніж за п’ять метрів перед ним – за виключенням вимушеної зупинки.
  4. Авто можуть евакуювати за порушення правил зупинки та стоянки на тротуарі.
  5. Порушені правила руху великогабаритного аби великовагового транспортного засобу або відбувається порушення правил перевезення небезпечного вантажу.

Процедура затримання авто чітко регламентована, а вся послідовність дій докладно передбачена відповідним положенням закону. Тож автомобілісту важливо добре знати свої права та обов’язки, аби аргументовано відстоювати свою правоту та припинити затримання, якщо воно не відповідає закону.

Декілька важливих нюансів

Існує декілька нюансів, які надзвичайно важливо знати на випадок, якщо вам доведеться потрапити у подібну ситуацію:

  • Перше, що має зробити інспектор при порушенні водієм вимог закону, що призводить до затримання транспортного засобу – скласти протокол про адміністративне правопорушення. Окрім цього складають акт прийому передачі авто, в якому повинні бути зазначені всі його ушкодження.
  • Якщо автомобілісту пощастило повернутися до машини раніше, ніж евакуатор рушив з місця, важливо дізнатися, за яке саме порушення забирають авто. Інспектор ДАІ має залишатися на місці, поки евакуатор не розпочне свій рух. Якщо вилучення авто здійснює водій евакуатора, цей факт є грубим порушенням закону, отже, його треба зняти на камеру.
  • Якщо водій може усунути причину затримання авто, це треба зробити негайно – адже це законне право водія. Інспектор у жодному разі не має перешкоджати водію виправити ситуацію.

Трапляється, що користуєтесь послугою оренди авто? Не дивно, адже така послуга сьогодні є надзвичайно поширеною, дозволяє максимально зручно пересуватися містом або здійснювати поїздки на значні відстані, економити час у відпустці або відрядженні. Перебуваючи за кермом власного чи орендованого авто, важливо ретельно дотримуватись правил дорожнього руху та слідкувати за дорожніми знаками. Адже, не помітивши знаку, що забороняє паркування, досить легко потрапити до неприємної ситуації. А якщо орендоване авто буде транспортовано евакуатором на штраф майданчик, всі витрати на його повернення лягають саме на неуважного або недбалого водія. Тож будьте уважні та обережні за кермом!


3 людей
переглядають цей автомобіль