close menu

«Золота підкова» – це класичний туристичний маршрут Львівщиною. З’явився він у 70-х роки завдяки українському історику Оресту Мацюку, який присвятив багато років збереженню і реставрації замків та фортець.

Оригінальний маршрут – великий і складний. Він включає в себе близько трьох десятків пам’яток різного рівня цілісності. Це не тільки замки, але і монастирі, костели, синагоги. Численні з них – в аварійному стані.

Серед туристів і львів’ян популярна скорочена версія маршруту. Вона охоплює найцікавіші замки «Золотої підкови» – Олеський, Золочівський, Підгорецький та, якщо залишиться час, Свірзький замок і Старе село.

Олеський замок

Олеський замок – найстаріший на маршруті. Він побудований в 14 столітті. Тут народився Ян III Собеський та Михайло Корибут Вишневецький. У 30-х роках 19 століття замок зруйнував землетрус.

Зараз його відреставрували. Тут знаходиться галерея – філія Львівського національного музею. Вона налічує понад 1,5 тисячі експонатів.

Підгорецький замок

Підгорецький замок датується 1635 роком. Це яскравий зразок поєднання палацової архітектури епохи Відродження і типового європейського бастіонного укріплення. Квадратний замок оточений оборонними укріпленнями, ровом і земляними валами.

Колись на його території були ще давніші укріплення. Вони згадуються на початку 16 століття. Але в 1633 році замок викупив коронний гетьман Станіслав Конецпольський. Новий проект створювався за його наказом. Двоповерховий палац з баштою і павільйонами спроектував італієць Андреа дель Аква, а укріплення – французький військовий інженер Гійом Левассер де Боплан.

Золочівський замок

Замок в Золочеві – один з найбільш охайних і доглянутих за маршрутом «Золотої підкови». Палацово-парковий комплекс датується першою половиною 17 століття. Він встиг побувати і палацом, і королівською резиденцією, і фортецею, і в’язницею, і навчальним закладом.

Територія Золочівського замку – це музей-заповідник. У ньому знаходиться картинна галерея на більш ніж 500 експонатів.

Добре зберігся Китайський палац, Великий палац, стіни і бастіони. Китайський палац – рідкісний екземпляр східних віянь того періоду.

Свірзький замок

Це акуратний і мальовничий замок на території однойменного села. За свою історію він пережив багаторазові навали татар, турків і козацьких загонів. Навіть пожежу. Але незважаючи на все це, він до цих пір знаходиться в хорошому стані. Тому тут є на що подивитися.

Свірзький замок не входить в класичну програму «Золотої підкови», але він знаходиться практично по шляху назад, так що можна захопити і його.

Подорож по «Золотій підкові» на автомобілі

Такі оглядові екскурсії найзручніше проводити на власному автомобілі.

  • Відстань від Львова до Олеського замку – близько 75 км;
  • Від Олеського замку до Підгорецького – 15 км;
  • Від Підгорецького до Золочівського – 18 км;
  • Від Золочівського до Свірзького – 54 км;
  • І від Свірзького замку до Львова – 43 км.

Займе така оглядова екскурсія цілий день. Але замовляти готові екскурсії – дорожче та зазвичай доволі безглуздо. Добиратися своїм ходом – довго і незручно.

Оптимальне рішення – орендувати машину для невеликого подорожі. І в цьому компанія «Укр-Прокат» готова допомогти всім бажаючим! У нас великий автопарк у Львові на будь-який смак.


5 людей
переглядають цей автомобіль