close menu

Навіть найякісніша гума рано чи пізно зношується, тому її потрібно міняти. Це може бути природний знос від старості або тривожний симптом інших неполадок, які позначаються на робочих навантаженнях. В середньому, гума служить 5-7 років, в залежності від якості і виробника.

Щоб оцінити знос шини, потрібно оцінити стан протектора. Якщо глибина більше рекомендованих виробником значень, шини пора міняти. Для легкових автомобілів це 1,6 або 4 мм для літа та зими, відповідно. Для вантажних – 1 мм, а для мотоциклів – всього 0,8 мм. Глибина протектора визначає керованість машини на мокрих дорогах, адже саме ці канали відводять воду з коліс.

Багато сучасних моделей відразу оснащені індикатором зносу. Це спеціальні вставки, завдяки яким можна відразу візуально оцінити стан покришок. Як тільки висота протектора зрівняється з індикатором – гуму пора міняти.

Про що свідчить знос шин?

У спробах визначити ступінь і причину зносу шин є ще кілька нюансів, на які потрібно звернути увагу.

  1. Якщо гума найсильніше зносилася по центру протектора – це вірний знак, що у автомобіля проблеми зі зчепленням з дорожнім покриттям. Навантаження на колесо розподілялося нерівномірно. Зазвичай справа в тому, що колесо було погано накачан та тиск дуже високий відносно того, який необхідний вашому автомобілю.
  2. Якщо протектор, навпаки, сильніше зношений по краях, то в шинах не вистачає тиску. Це набагато більш небезпечна проблема, тому що в такому випадку під навантаженнями шина сильніше стискається і деформується. Вона погано амортизує, гірше зчіплюється з дорожнім покриттям, а в перспективі може зіпсувати підвіску.
  3. Коли сильніше зношена одна сторона шин, в основному це відбувається через неправильний схід-розвал. Це може бути непомітно візуально, але колесо стикається з дорогою нерівно. Це нормальне явище тільки для рідкісних моделей спорткарів, але не для міських машин. Рідше це може свідчити про пошкодження окремих вузлів підвіски.
  4. Вм’ятини в гумі – ще одна ознака її зносу. Вони залишаються через несправності підвіски, яка і забезпечує амортизацію на вибоїнах і гірках. Коли навантаження на протектори розподіляється нерівномірно, залишаються вм’ятини.
  5. Якщо вм’ятина – одна, велика і діагональна на задньому колесі – це теж симптом неправильного сходу-розвалу. Іноді аналогічний знос шин проявляється при регулярному перевезенні важких вантажів або через недостатній інтервал обертання.
  6. Якщо шини зношуються нерівномірно і начебто б плямами – ймовірно, справа в різкому гальмуванні, заметах і розворотах. Ідентичні плями на всіх колесах одночасно можуть з’явитися, якщо автомобіль занадто довго стояв на парковці.
  7. Передня кромка протектора сильніше зношується у переважної більшості автомобілістів. Але це теж не зовсім нормально, адже причиною стає недостатнє обертання колеса. Можуть бути зношені елементи підвіски, ступичний підшипник або шарові опори.

Не хочете самостійно займатися питаннями зносу тих чи інших частин автомобіля? Завжди потрібен справний транспортний засіб під рукою? В такому випадку краще підійде оренда авто в Києві, адже всі подібні питання ми в «Укр-Прокат» візьмемо на себе!


7 людей
переглядають цей автомобіль