close menu

Харківський метрополітен офіційно запущений 23 серпня 1975 року. Він другий за швидкістю відкриття на території України. Також другий і по довжині ліній, і за кількістю станцій.

Його відкриття щільно пов’язане з промисловим розвитком міста. У шістдесяті роки тут активно відкривалися гігантські заводи, а з ними будувалися і значні житлові масиви. Місто стрімко наповнювався новими людьми, і існуючої транспортної системи катастрофічно не вистачало.

Вперше про ініціативу будівництва метрополітену в Харкові заговорили ще в 1962 році, але обговорення проекту затягнулося ще на чотири роки. Потім почався довгий етап проектування. Перший стовбур урочисто заклали неподалік від Південного вокзалу влітку 1968 року. А вже в кінці липня 1975 року відбувся перший пробний проїзд по тунелях.

Однією з перших і головних станцій була «Холодна гора», яка до сих пір залишається кінцевою на своїй лінії. Її особливість – найвищий та найбільш інтенсивний пасажиропотік. Незважаючи на специфіку ландшафту і грунту цієї частини Харкова, саме «Холодна гора» в її строгому архітектурно-колірному оформленні була закінчена першою.

Робочі тонкощі

Середній обсяг щоденних перевезень – близько 800 тисяч пасажирів в будні дні. Іноді цей показник перевищує мільйон. А це майже половина загального обсягу міських перевезень. Всі поїзди складені з 5 вагонів.

Інтервал між поїздами – 4-6 хвилин, але в годину пік він скорочується до 2-3 хвилин. Після 20-00 він збільшується до 10, а після 22-00 – до 13-18 хвилин. Час роботи метрополітену – з 5-30 до 00-20. Пересадочні станції відкриті до 00-13.

Між станціями «Київська» і «Академіка Барабашова» знаходиться єдиний в Харкові міст метро. Він же відомий, як єдиний міст метро критого типу. Така конструкція потрібна була, щоб не порушувати вентиляційну систему тунелів.

Конфігурація харківського метро

Зараз метро в Харкові налічує 30 станцій. Серед них – 24 дрібного і 6 глибокого закладення. Більшість з них колонного типу. Односклепінних ​​станцій всього 8. Також є 3 пілонні і 2 колонно-пілонні. У центрі міста – три підземних пересадочних вузла. Загальна протяжність гілок – 38,45 км.

Три основні гілки:

  • Червона Холодногірсько-Заводська від станції «Холодна гора» до «Індустріальної». Відкрита в 1975 році. Налічує 13 станцій та понад 17 км.
  • Синя Салтівська від «Історичного музею» до «Героїв праці». Відкрита в 1984 році. Налічує 8 станцій та трохи більше 10 км.
  • Зелена Олексіївська від станції «Метробудівників» до «Перемоги». Відкрита в 1995 році. Налічує 9 станцій та близько 11 км.

Зараз в плані закладено будівництво четвертої лінії, яка з’єднувала б північний схід Салтівського масиву і індустріальну частину міста. Також запланована споруда Олексіївського електродепо і будівництво двох станцій Олексіївської лінії: «Державінськой» і «Одеської».

Сьогодні у складі метрополітену діють два електродепо: «Московське» і «Салтівське».

А якщо ви не хочете розбиратися в тонкощах роботи міського транспорту, звертайтеся до нас! Компанія «Укр-Прокат» пропонує оренду авто в Харкові різних марок і місткості!


3 людей
переглядають цей автомобіль