close menu

Фестиваль «На каву до Львова» – це щорічне міське свято кави, яке пройде на Музейній площі і проспекті Свободи. Цього року захід відбудеться 13-16 вересня.

Яскраве кавове свято існує вже 12 років, і за цей час жодного разу не змінило своєї суті та свого напрямку. З 2007 року фестиваль став головною кавовою подією в Україні. Зараз Lviv Coffee Festival – це зареєстрована торгова марка, яка входить до міжнародної організації професіоналів і експертів Speciality Coffee Association. Об’єднання спеціалізується на дослідженні, вдосконаленні та популяризації кавового ринку.

Трохи історії

Львівський кавовий фестиваль не відразу виглядав так, як зараз.

 • Все почалося в 2007 році. Саме тоді вперше офіційно обрали найкращу кав’ярню Львова – «Під клепсидрою».
 • У 2009 з’явилася ідея повноцінного кавового ярмарку. Зараз це найбільший кавовий ярмарок в країні. Тут можна спробувати сорти і обсмажування з усього світу, продегустувати альтернативні методи заварювання та ексклюзивні коктейлі, і все це – під апетитні солодощі. В рамках ярмарку свої виїзні точки облаштовують кілька десятків кав’ярень. У 2017 році фірмові рецепти представляли понад 50 закладів і виробників.
 • У 2011 пройшов перший Західно-Український Чемпіонат Бариста. Тепер він щорічний.
 • У 2012 чемпіонати стали Національними.
 • У 2013 з’явилася ще одна унікальна традиція, яка тепер проводиться щороку: пройшла перша Кавова велоМИЛЯ.
 • У 2014 народилася концепція КаваEXPO. Це виставка-презентація, в рамках якої виробники представляють кавове обладнання та аксесуари. Паралельно проходять різноманітні дискусії та майстер-класи.
 • У тому ж 2014 році вперше реалізований благодійний творчий проект «Make coffee. Not war ».
 • У 2015 пройшов локальний ребрендинг, з’явилося нове лого, було створено творчий простір CoffeeMusicArt, стартував Official Cup Design Competition.

Які чемпіонати проводяться в рамках кавового фестивалю?

Кількість активностей і змагань зростає щорічно. Зараз в рамках львівського фестивалю кави проводяться такі чемпіонати:

 • Kulchytsky Coffee Cup – змагання кращих з кращих серед професійних бариста. Це поєднання досвіду, знань і натхнення.
 • Barista Championship – ще один професійний чемпіонат. Протягом 15 хвилин потрібно приготувати 4 капучіно, 4 еспресо і 4 авторських напої. А головне – не забувати презентувати себе і свої вміння.
 • Під час чемпіонату з приготування кави в джезві учасники готують два однакових напої: каву по-східному і авторську каву за власним рецептом.
 • За незвичайною назвою Alternative Cup Tasters Championship ховається змагання смаків. Учасники дегустують кілька сортів кави і роблять нотатки щодо них. А через деякий час вони повинні згадати, який напій в якій чашці.
 • Чемпіонат з лате-арту проходить у кілька етапів. На кожному малюнки стають все складнішими.

Що таке Кавова велоМИЛЯ?

Кавова велоМИЛЯ – один з найцікавіших і активних заходів в рамках львівського фестивалю кави. Ця подія об’єднує понад п’ятсот любителів велоїзди і кави, які зустрінуться, щоб насолодитися ароматним напоєм та проїхати по стародавніх вулицях. Для участі достатньо зареєструватися, а потім – слідувати маршрутом та правилами дорожнього руху. Цього року велоМИЛЯ почнеться на Музейній площі 15 вересня в 11-00.

А щоб без проблем дістатися до фестивалю, відпочити і не витрачати час на пошуки відповідного транспорту, звертайтеся до нас! Компанія «Укр-Прокат» надає великий вибір автомобілів в оренду у Львові!


4 людей
переглядають цей автомобіль