close menu

Дорожньо-транспортна пригода – це завжди стрес, навіть якщо, на щастя, всі його учасники залишилися неушкодженими. Чи таким щасливчиком виявиться і автомобіль. Якщо машина до того ж і орендована, то велика частина водіїв губиться і не знає, що робити. Виникає багато запитань: скільки вийде прокат? чи варто повідомити компанії? на чиї плечі ляже відшкодування шкоди і так далі. Найголовніше правило: не втрачати концентрації і діяти в рамках закону. Для вас оптимальним варіантом стане оформлення ДТП за всіма правилами. Якщо інший водій пропонує роз’їхатися мирно, але ви бачите, що на машині залишилися подряпини – не погоджуйтеся. І вже тим більше не йдіть на це, якщо саме він винен у зіткненні.

Хто відшкодує збитки?

Хочемо звернути увагу, що наші автомобілі, оскільки ТЗ є повноправними учасниками руху, застраховані. Плюс до всього в обов’язковий пакет оренди входить і оплата страхівки, яка вас виручить, якщо трапиться така неприємність. За фактом, водії орендованих авто захищені рівно настільки ж, наскільки і будь-який інший учасник руху. Однак, і тут є деякі моменти, про які потрібно в будь-якому випадку знати! Якщо мова йде про грубі порушення правил дорожнього руху, водіння в нетверезому стані, водієм орендованого автомобіля то наслідки буду гіршими. Якщо ж, ДТП сталася з вини іншого учасника руху, то вам взагалі не варто переживати про відшкодування шкоди.

Звичайно, якщо вас хвилюють всі нюанси прокату, то краще звернутися з ними до компанії де ви орендували авто. Оскільки кожна компанія виставляє свої правила і вимоги. Найчастіше страждає заставу на автомобіль, яку ви віддали компанії. В якому сенсі страждає? У вас її забирають – повністю або частково, в залежності від конкретних обставин. Якщо машину потрібно ремонтувати, то у вас можуть зажадати заставу, щоб окупити її простій. Деякі компанії претендують на заставу, тільки якщо ДТП сталося з вини клієнта, інші – незалежно від того, хто порушив правила дорожнього руху. Якщо машина повністю знищена або викрадена – знову-таки можете попрощатися із заставною сумою автомобіля.

Якщо автомобіль був зіпсований не в наслідок ДТП, наприклад, ви пролили на обшивку каву або розбили скло – прокатник виставляє вам рахунок завданих збитків і ви оплачуєте його.

Як себе вести, якщо трапилося ДТП?

Ні в якому разі не можна покидати місце події або домовлятися з іншими учасниками ДТП. Все необхідно оформляти офіційно. Щоб виявити винного, бажано (якщо це можливо) залишити автомобілі в положенні зіткнення. Вам необхідно дочекатися поліції і отримати від них довідку про ДТП. Пам’ятайте, що без довідки, ви (а в даному випадку прокатник авто) не отримаєте страхову компенсацію.

Обов’язково повідомите прокатну компанію про те, що трапилося. Менеджер додатково проконсультує вас по правильному оформленню події і підкаже, які довідки та виписки взяти у представника поліції для страховиків. Якщо ж підсумувати все вищесказане, то клієнт відповідає за автомобіль, якщо він є винуватцем ДТП, якщо у нього немає документів про дорожньо-транспортну пригоду, якщо в ДТП тільки один учасник (наприклад, стовп, при всій повазі, ми учасником ДТП рахувати не будемо).

Пам’ятайте, що обережність і відповідальне ставлення до автомобіля вбереже вас від неприємностей! І ще одне, наостанок. Багато клієнтів чомусь лякаються, коли автомобіль раптово вийшов з ладу. Насправді поломка орендованого транспортного засобу – цілком і повністю вина орендаря. Вам повинні або повернути гроші за ті дні, що ви не використали, або дати іншу машину.


3 людей
переглядають цей автомобіль