close menu

Навіть, якщо акумулятор «сів», не варто впадати у відчай, адже у вас є декілька дієвих способів завести мотор. Щоправда, не всі досить зручні або обмежені типом приводу автомобіля. Звісно, більше шансів оживити машину з «механікою» і переднім приводом. Розглянемо декілька варіантів.

Спосіб 1: «прикурити» від донора

Найбільш надійний спосіб оживити автомобіль з розрядженим акумулятором – використати енергію справної машини. Для цього другий автомобіль потрібно поставити поруч, відкрити капоти та з’єднати проводами батареї обох машин. Аби досягнути бажаного результату та рушити з місця, потрібно:

 1. Заглушити двигун донора і вимкнути запалювання автомобіля.
 2. Червоний провід приєднати спочатку до позитивної клеми «донора», потім – до розрядженої клеми АКБ.
 3. Один кінець чорного дроти підключити до «маси» свого автомобіля (наприклад, до блоку циліндрів або кузову), інший – до негативної клеми донора.
 4. Заводять автомобіль та від’єднують дроти у зворотній послідовності. Це дозволить зменшити вірогідність короткого замикання при недбалому поводженні з дротами.

Спосіб 2: підштовхнути або завести на буксирі

Обидва варіанти підходять виключно для автомобілів з механічною  коробкою передач, та засновані на принципі провертання двигуна від коліс. Все, що потрібно – це інший справний автомобіль та міцний трос. А для розгону досить і двох дорослих людей.  Порядок дій має бути таким:

 1. З’єднують дві машини буксирувальним тросом, вмикають запалювання, витискають зчеплення та відразу  вмикають третю передачу, не відпускаючи зчеплення.
 2. Водій буксиру повинен натягти трос, плавно рушити з місця та розігнати машину до швидкості приблизно 20 км/год.
 3. Водію автомобіля, що буксирують, треба плавно відпустити зчеплення, в разі вдалого запуску двигуна, подати сигнал ведучому для зупинки.

Коли авто заводять, штовхаючи ззаду, діють приблизно ті ж правила.

Спосіб 3: скористатися тросом або мотузкою

Аби завести автомобіль з розрядженим акумулятором, існує ще один, дещо екзотичний спосіб завести задньопривідний  автомобіль. Знадобиться довгий плаский трос та домкрат.

 1. Перш за все, машину фіксують стоянковим гальмом, після чого піднімають її домкратом збоку ведучих коліс та вивернути колеса вбік.
 2. Потрібно намотати трос на колесо так, аби потягнувши трос на себе, ви змусили колесо обертатися проти часової стрілки.
 3. Поставити авто на третю передачу, ввімкнути запалювання та різким рухом змусити обертатися колесо.
 4. Якщо двигун запуститься і колесо буде обертатися само по собі, потрібно відразу ввімкнути нейтральну передачу. Міжосьовий диференціал передасть весь обертаючий момент на підвішене у повітрі колесо, аби запобігти руху автомобіля.

Спосіб 4: використати пусково-зарядний пристрій або бустер

Пусково-зарядні пристрої бувають різних видів: від габаритних промислових приладів до компактних кишенькових варіантів. Найбільш потужні варіанти приєднуються до електромережі, але можуть працювати і в автономному режимі. Досить підключити клеми пристрою до акумулятора, ввімкнути запалювання та запустити двигун.

Кишеньковий бустер працює так же, як запасний акумулятор для мобільного телефону, тож заряджати його доведеться заздалегідь. Такий пристрій видає високий струм, але надовго його не вистачить, тому воно може допомогти лише у випадках, коли машина справна,  на запуск двигуна вистачає зовсім трохи. На жаль, бустери не завжди можуть допомогти запускати двигуни великого обсягу та дизельні мотори. А от користуватися бустерами також просто: потрібно приєднати «крокодилами» до клем акумулятора, ввімкнути запалювання та двигун.


2 людей
переглядають цей автомобіль