close menu

Правильно обрана автомобільна гума – гарантія вашої безпеки на дорогах. Звичайно ж, це не панацея від усіх можливих труднощів, але вона в рази скорочує ризики для автомобіліста. Тому ми в «Укр-Прокат» в Харкові хочемо докладніше вам розповісти про те, якою же буває ця гума і як її вибирати.

Типи гуми за сезонністю

Це перша класифікація, з якою знайомляться всі автомобілісти. Вона ж – базова і основна.

  • Літні шини використовують при температурі від +5 градусів і вище. Вони можуть бути універсальними, шосейними, грязьовими – в залежності від малюнка протектора. Шосейні гарні на бетонних і асфальтових покриттях. Універсальні трохи програють їм в стійкості і рівні шуму, зате справляються з травою, брудом і калюжами. Грязьові створені для бездоріжжя, але не для міста.
  • Зимові шини витримують мінусові температури. Європейські розраховані на м’які зими, тому чутливі до льоду і снігу, зате гарні в дощ і сльоту. Висота протектора – до 8 мм. Скандинавські або арктичні витримують суворі морози, і їх висота протектора – до 10 мм. Це кращий варіант для ожеледиці.
  • Всесезонна гума хороша і в тепло, і в холод, але швидше зношується і погано переносить крайнощі в обидві сторони. Це хороший варіант для авто з маленьким пробігом.

Види автомобільної гуми за малюнком протектора

Малюнок протектора буває симетричним, асиметричним, направленим і ненаправленим.

  • Симетричний ненаправлений. Це найпопулярніші шини. Вони примітні плавним ходом і встановлюються на будь-які колеса, незалежно від напрямку обертання. Вони недорогі і їх простіше міняти, але в зимовому виконанні у них низький швидкісний індекс.
  • Симетричний направлений. Він дає ідеальне зчеплення з мокрою дорогою і відведення води. Це прекрасний варіант для спортивних автомобілів. Напрямок ходу маркується стрілкою, і з його урахуванням шини встановлюються на ліві або праві колеса. У них високий швидкісний індекс, але вони дорожчі і більш гучні.
  • Асиметричний ненаправлений. Ще один доступний, недорогий і популярний варіант. У таких шин відмінна керованість і хороше відведення води, але вони теж досить шумні. Встановлюються на колеса відповідно до маркування внутрішньої і зовнішньої сторони.
  • Асиметричний направлений. Це найдорожчі шини, які встановлюють суворо за ходом автомобіля і з урахуванням внутрішньої і зовнішньої сторони покришок. Вони маневрені навіть під час дощу, характеризуються високим швидкісним індексом і відрізняються відмінним зчепленням.

Які ще бувають види шин?

Є кілька спеціальних різновидів шин для вирішення таких же спеціальних завдань. Наприклад, низькопрофільні покращують зчеплення з дорогою. Авто з ними швидко розганяється і швидко гальмує, але в той же час страждає плавність ходу. Це хороший варіант для якісних міських доріг і найгірший – для бордюрів і бездоріжжя.

Позашляхові шини розраховані на складні умови – круті схили, глинистий грунт тощо. У них глибокий профіль, за рахунок чого вони практично вриваються в поверхню. Через це вони абсолютно неефективні на рівних дорогах. На асфальті вони погано гальмують і швидко стираються.

Безпрокольні шини роблять зі спеціальної посиленої гуми. За рахунок цього навіть при проколі водій зможе проїхати до сервісу без ризиків і загрози. Пошкоджені безпрокольні шини можуть подолати до 160 км при швидкості 80 км/год, але вони дорогі. Це хороший варіант для авто з системою контролю тиску і зі спеціальною адаптованою підвіскою.


3 людей
переглядають цей автомобіль