close menu

Кузов автомобіля неминуче зношується з часом. З’являються подряпини і потертості, та й з часом лакофарбове покриття вже виглядає не так добре. До того ж, навіть кращі фарби поступово блякнуть від ультрафіолету і страждають від температурних перепадів в різні пори року. А ще свої сліди залишає неакуратна мийка і просто неякісне техобслуговування. І тут на допомогу приходить полірування. Для початку розберемося, яким воно буває.

Щоб зрозуміти, яке саме полірування вам потрібне, визначитеся з його метою. Можливо, потрібно просто освіжити покриття. А можливо – позбутися від серйозних дефектів. Виходячи з цього можна виділити такі типи полірування кузова:

  • Абразивне. Це відновлювальні роботи, які як раз і потрібні, щоб позбутися від подряпин, відколів та інших дефектів. Також воно позбавляє від корозії і оксидованих шарів. Їх можна помітити по наявності смуг і плям на покритті. Технічно під час абразивної поліровки просто знімається весь пошкоджений шар.
  • Легке. Це найпопулярніше і просте полірування. Якщо можна так висловитися – повсякденне. Воно потрібне просто щоб освіжити зовнішній вигляд авто. Для такої поліровки використовується тонка абразивна паста і м’які полірувальні кола. Знімається тільки верхній шар покриття.
  • Захисне. Це профілактична обробка кузова для захисту від різного роду пошкоджень. Для неї використовуються спеціалізовані поліролі.
  • Комплексне або глибоке. Таким чином можна позбутися від найскладніших ушкоджень. Комплекс робіт завжди визначається індивідуально.
  • Полірування фар. Ця процедура не відноситься до полірування кузова безпосередньо, але теж дуже важлива. Крім візуального ефекту у неї ще є суто практичне призначення. Затерті і подряпані фари набагато гірше світять.

Варто уточнити, що поліровка – це не тільки косметичний питання. Якщо відколи, тріщини і потертості не усувати – вони будуть тільки розростатися і ставати глибшими. А це потенційні осередки корозії, через які кузов руйнується.

Види і застосування поліролів

Автомобільні поліролі містять віск. По суті, на поверхні кузова з’являється захисна плівка. Воски можуть бути бджолиними, рослинними, мінеральними і синтетичними. В цілому вони всі схожі між собою, але найсучаснішими і універсальними вважаються синтетичні поліролі на основі полімерів. Воскові дешевші і працювати з ними простіше, але вони менш довговічні.

Не можна використовувати поліролі при високій температурі, на холодній або вологій поверхні або з жорсткими ганчірками. Також рекомендується почекати мінімум 2 місяці після фарбування, тому що автоемалі довго полімеризуются і випаровуються крізь пори.

Найкраще підходять м’які серветки і спеціальні полірувальні машинки. Пасту потрібно наносити поступово і рівномірно, тому що вона швидко застигає. Не варто наносити занадто багато поліроля, тому що ефект буде зворотним. Тим більше, у великій кількості його складніше розподіляти. Традиційно полірувальні роботи проводяться зверху вниз.

Як проходить полірування автомобіля?

Спочатку потрібно ретельно очистити і підготувати основу. Зазвичай кузов обробляють парогенератором, який безпечно прибирає всі забруднення без хімії. Для глибокого очищення від стружки, бітуму та гудрону відмінно підходить спеціальна глина.

Після цього кузов знежирюють спеціальною речовиною. Для полірування використовуються машинки вібраційно-роторного типу. По суті, це делікатне шліфування. Потрібні абразивні та полірувальні кола, орбітальна машинка, зерниста паста і багато іншого. А потім зверху наносяться захисні суміші.

Не хочете вирішувати такі питання самостійно? І це теж не проблема! Ви завжди можете орендувати автомобіль у нас в «Укр-Прокат» в Харкові. Всі турботи від технічного огляду до косметичного ремонту ми беремо на себе.


3 людей
переглядають цей автомобіль