close menu

Причина приблизно кожної четвертої аварії на дорогах – втома водія. Особливо великий ризик заснути за кермом під час тривалих переїздів і в нічних поїздках. Давно доведено, що через чотири години безперервного водіння швидкість реакції автомобіліста знижується вдвічі.

Експерти категорично не рекомендують проводити за кермом так багато часу безперервно. Особливо – без досвіду. Але деякі прості хитрощі все-таки допоможуть підбадьоритися і не заснути в поїздці.

Спілкування

Розмови з пасажирами – найпростіший і найдоступніший спосіб активізувати роботу мозку. Важливо тільки, щоб сильно захоплююча або емоційна бесіда не відволікала від дороги. Тих же пасажирів можна попросити стежити за вашим станом. Перші ознаки втоми зі сторони бувають помітні раніше.

Музика

Прослуховування бадьорих пісень або цікавих подкастів чи книг – хороша альтернатива, якщо немає компанії в дорозі. Не вибирайте занадто монотонні речі, щоб не отримати заколисуючий ефект. А якщо ж просто прослуховування недостатньо, сміливо починайте підспівувати улюбленим композиціям, причому бажано – голосно. Коли легені працюють активніше, в кров потрапляє більше кисню і це бадьорить весь організм.

Енергетики

Кава, міцний чай, гарячий шоколад, тонізуючі та енергетичні напої – все це додає бадьорості на певний час. Вибирайте засіб, який допомагає саме вам, адже кожен організм працює особливо. До поширених компонентів крім очевидного кофеїну відноситься женьшень, лимонник, елеутерокок, гуарана, таурин.

Є й енергетичні таблетки. За своєю суттю вони відрізняються тільки формою і компактністю. Деякі домішки рекомендується пити курсом з малим дозуванням. Але врахуйте, що в середньому енергетики діють близько двох годин, а зловживати ними не варто – шкідливо для серця і здоров’я в цілому.

Електронні системи

Деякі сучасні автомобілі обладнані електронними датчиками, які зчитують стан водія за зміною манери водіння. Пристрій сигналізує, коли пора відпочити або підбадьоритися.

Смаки і запахи

Одні водії радять брати в дорогу дрібну їжу: насіння, снеки, сухарики, горішки. Щось з вираженим смаком і на що можна періодично відволікатися від монотонної дороги.

Інші автомобілісти радять розрізати перед поїздкою лимон і періодично нюхати його, коли накочує сонливість. Виражений цитрусовий запах подразнює рецептори і бадьорить.

Головне не переїдати – це дає зворотний ефект і викликає сонливість. І не забувайте регулярно пити чисту воду – вона потрібна для гарного самопочуття організму в цілому.

Концентрація

Якщо сонливість починає проявлятися, важливо зосередитися на якій-небудь дрібниці. Уважно дослухайтеся до звуків, вчитуйтесь в покажчики шляху, стежте за своєю позою, положенням спини і розташуванням рук на кермі. Рахуйте стовпи і розвилки, відстежуйте марки або номерні знаки інших машин. Головне – різноманітність, і щоб зовнішні фактори не відволікали вас занадто сильно від самої дороги.

Якщо ж ви відмінно себе почуваєте і впевнені в своїх силах, але не вистачає тільки автомобіля – звертайтеся до нас! Компанія «Укр-Прокат» пропонує в оренду великий і різноманітний автопарк в Києві на будь-який смак!


6 людей
переглядають цей автомобіль