close menu

На жаль, конфліктні ситуації – природний процес, і нікому не вдасться уникати їх вічно. Але все-таки в будь-яких обставинах можна постаратися мінімізувати наслідки, і ми в «Укр-Прокат» у Львові склали невелике керівництво до дії на дорозі.

Чому виникають конфлікти?

Щоб вирішити проблему, завжди потрібно спочатку зрозуміти причини її виникнення. Ось лише кілька найпоширеніших приводів для дорожніх конфліктів:

 • Парковка. Складно ось так відразу перебрати всі можливі проблеми, які виникають на парковці. Тут і блокування виїзду, і випадкові подряпини, і парковка в недозволених місцях, і обміни цілими посланнями в записках.
 • Поворот без попередження. Не просто неприємна, але ще і дуже небезпечна ситуація. Однак вона часто трапляється – через злий намір або через неуважність.
 • Виїзд на зустрічну. Особливо в пробках, коли нікому не хочеться витрачати стільки часу на очікування. Сюди ж можна віднести виїзд на трамвайні колії та інші альтернативні хитрощі. Зазвичай слідом за одним не в міру спритним водієм направляється наступний, і наступний, і в підсумку ситуація стає ще гіршою, ніж була.
 • Різка перебудова в інший ряд. Деяким здається, що вже він то точно встигне за ці кілька секунд акуратно перебудуватися без попередження, ще й не зменшуючи швидкості.
 • Розворот на вузькій дорозі. І спроби роз’їхатися на ній же. Мабуть, це та ситуація, в якій найчастіше дійсно ніхто не винен, і потрібно просто знайти компроміс.

Правила поведінки в конфліктній ситуації

З причинами ми розібралися, але що ж робити далі? Кожна ситуація індивідуальна, але ми склали кілька загальних рекомендацій.

 1. Не повчайте. Якщо ви бачите, як хтось цілеспрямовано порушує правила, впевнений у власній правоті – немає сенсу повчати його і скандалити. Ця людина напевно вважає, що вона діє правильно. Ви тільки витратите ще більше нервів.
 2. Не підтримуйте розвиток конфлікту. Якщо ви бачите, що вас провокують, навмисно тіснять, йдуть на обгін або роблять щось подібне – краще пропустіть цю людину і вийдете таким чином із ситуації.
 3. Зберігайте спокій. У будь-якій ситуації і незалежно від поведінки іншого водія. Тут навіть не має значення, хто винен в конфлікті, що склався. У будь-якому випадку криками і скандалами справі не допоможеш.
 4. Знижуйте напруження. Якщо ви бачите, що ваш опонент просто занадто емоційний або схвильований, спробуйте зняти напругу. Може допомогти почуття гумору, абстрактний діалог, ефект несподіванки – не має значення.
 5. Вибачтеся. Якщо ви розумієте, що в ситуації так чи інакше винні ви, спокійно вибачитеся. Не потрібно прибіднятися або розвивати драму. Досить впевнено і чітко донести думку, що ви зрозуміли свою провину.
 6. Залишайтеся в машині. Якщо інший водій поводиться занадто напористо й агресивно, закрийтеся в машині, заблокуйте двері, підійміть скло і просто викликайте патруль. І попутно обов’язково запишіть номерний знак порушника.
 7. Ігноруйте. Немає сенсу витрачати сили і нерви на чиїсь погрози та образи. Просто ігноруйте їх і залиште розбиратися в ситуації поліцію.
 8. Не провокуйте. Ніколи не провокуйте загострення конфлікту самі. Ні словами, ні діями. Ні тим більше не нападайте.
 9. Ведіть себе впевнено. Чужа впевненість завжди стримує агресорів і заспокоює занадто схвильованих людей.
 10. Зберігайте настрій. Якщо вам потрібно дочекатися приїзду поліції, постарайтеся зберігати настрій. Немає сенсу накручувати себе. Увімкніть приємну музику і спробуйте розслабитися.

5 людей
переглядають цей автомобіль